kbd 1.15.4-rc1 - en to uk translation catalogue (302 entries)

en: 			    interpret character action codes to be from the
    			    specified character set
uk: 			    інтерпретувати коди дій у символах як у вказаному
    			    наборі символів

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
uk: 
    
    Скан-коди з `Escape' e0 xx (hex)

en: 
    Changed %d %s and %d %s.
uk: 
    Змінено %d %s та %d %s.

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
uk: 
    Натисніть будь-яку клавішу - Ctrl-D перерве виконання програми

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
uk: 
    Відомі назви модификаторів та номери відповідних колонок:

en: 
    The following synonyms are recognized:
uk: 
    Розпізнаються наступні синоніми:

en: 
    usage: dumpkeys [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	    display this help text
    	-i --short-info	    display information about keyboard driver
    	-l --long-info	    display above and symbols known to loadkeys
    	-n --numeric	    display keytable in hexadecimal notation
    	-f --full-table	    don't use short-hand notations, one row per keycode
    	-1 --separate-lines one line per (modifier,keycode) pair
    	   --funcs-only	    display only the function key strings
    	   --keys-only	    display only key bindings
    	   --compose-only   display only compose key combinations
    	-c --charset=
uk: 
    використання: dumpkeys [параметри...]
    
    допустимі параметри:
    
    	-h --help	    вивести текст довідки
    	-i --short-info	    вивести інформацію про драйвер клавіатури
    	-l --long-info	    вивести вказане вище та символи, що відомі loadkeys
    	-n --numeric	    вивести таблицю клавіш к шістнадцятковому вигляді
    	-f --full-table	    не вживати короткі нотації, один рядок на код клавіші
    	-1 --separate-lines одна лінія на пару (модифікатор, код клавіші)
    	   --funcs-only	    вивести лише рядки функцій клавіш
    	   --keys-only	    вивести лише прив'язки клавіш
    	   --compose-only   вивести лише комбінації сполучених клавіш
    	-c --charset=

en:     FAILED
uk:     ПОМИЛКА

en: # not alt_is_meta: on keymap %d key %d is bound to
uk: # не alt_is_meta: у розкладці %d клавіші %d призначено

en: %-15s for %s
uk: %-15s замість %s

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: %s version %s
    
    Usage: %s [options]
    
    Valid options are:
    
    	-h --help            display this help text
    	-V --version         display program version
    	-n --next-available  display number of next unallocated VT
uk: %s, версія %s
    
    Використання: %s [параметри]
    
    Можливі параметри:
    
    	-h --help            показати ці довідкові дані
    	-V --version         показати дані щодо версії програми
    	-n --next-available  показати номер наступного не розподіленого VT

en: %s: %s: Warning: line too long
uk: %s: %s: Попередження: надто довгий рядок

en: %s: 0: illegal VT number
uk: %s: 0: некоректний номер VT

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
uk: %s: Неприпустимий Unicode-діапазон, що відповідає діапазону шрифту 0x%x--0x%x

en: %s: Bad call of readpsffont
uk: %s: неправильний виклик readpsffont

en: %s: Bad end of range (0x%lx)
uk: %s: неправильний кінець діапазону (0x%lx)

en: %s: Bad end of range (0x%x)
uk: %s: Неправильний кінець діапазону (0x%x)

en: %s: Bad input line: %s
uk: %s: неправильний рядок на вході: %s

en: %s: Bad magic number on %s
uk: %s: неправильна сигнатура у %s

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
uk: %s: Діапазону позицій шрифту має відповідати певний діапазон у Unicode

en: %s: Error reading input font
uk: %s: помилка читання вхідного шрифту

en: %s: Glyph number (0x%lx) past end of font
uk: %s: Номер знака (0x%lx) більше кількості знаків у цьому шрифті

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
uk: %s: Номер знаку (0x%x) більший ніж кількість знаків у цьому шрифті

en: %s: Illegal vt number
uk: %s: некоректний номер VT

en: %s: Input file: bad input length (%d)
uk: %s: Вхідний файл: неправильна довжина вхідного файлу (%d)

en: %s: Input file: trailing garbage
uk: %s: вхідний файл: сміття наприкінці файлу

en: %s: Options --unicode and --ascii are mutually exclusive
uk: %s: параметри --unicode і --ascii не можна використовувати одночасно

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
uk: %s: Довжина Unicode-діапазону U+%x-U+%x відрізняється від довжини діапазону шрифту 0x%x-0x%x

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
uk: %s: непідтримуваний режим файлу psf (%d)

en: %s: Unsupported psf version (%d)
uk: %s: непідтримувана версія psf (%d)

en: %s: VT 1 is the console and cannot be deallocated
uk: %s: VT 1 є системною консоллю та не може бути звільнений

en: %s: Warning: line too long
uk: %s: Попередження: надто довгий рядок

en: %s: addfunc called with bad func %d
uk: %s: addfunc викликано з помилковим значенням func %d

en: %s: addfunc: func_buf overflow
uk: %s: addfunc: переповнення func_buf

en: %s: background will look funny
uk: %s: тло буде виглядати смішно

en: %s: bad utf8
uk: %s: неправильний utf8

en: %s: bug in do_loadtable
uk: %s: помилка у do_loadtable

en: %s: cannot deallocate or clear keymap
uk: %s: не вдалося вилучити або спорожнити розкладку

en: %s: cannot find any keymaps?
uk: %s: не вдалося знайти жодної розкладки?

en: %s: could not deallocate console %d
uk: %s: не вдалося звільнити консоль %d

en: %s: could not deallocate keymap %d
uk: %s: не вдалося вилучити розкладку %d

en: %s: could not return to original keyboard mode
uk: %s: не вдалося повернутися до початкового режиму роботи клавіатури

en: %s: could not switch to Unicode mode
uk: %s: не вдалося перемкнутися у режим Unicode

en: %s: deallocating all unused consoles failed
uk: %s: помилка звільнення усіх консолей, що не використовуються

en: %s: error reading keyboard mode: %m
uk: %s: помилка під час спроби читання режиму роботи клавіатури: %m

en: %s: error setting keyboard mode
uk: %s: помилка встановлення режиму клавіатури

en: %s: font position 32 is nonblank
uk: %s: позиція шрифту 32 не порожня

en: %s: input font does not have an index
uk: %s: вхідний шрифт не має індексу

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
uk: %s: блокує віртуальну консоль, зберігаючи ваш поточний сеанс.
    Використання: %s [параметри]
           Де значенням [параметри] може бути один з таких виразів:
    -c або --current: заблокувати лише цю віртуальну консоль, дозволивши
           користувачам перемикатися на інші консолі.
    -a або --all: заблокувати всі віртуальні консолі, запобігши
           можливості перемикання на інші консолі.
    -v або --version: вивести дані щодо версії vlock і вийти.
    -h або --help: вивести це довідкове повідомлення і вийти.

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
uk: %s: не можна завантажувати порожню unimap
    (якщо ви наполягаєте, скористайтесь параметром `-f')

en: %s: out of memory
uk: %s: недостатньо пам'яті

en: %s: out of memory?
uk: %s: недостатньо пам'яті?

en: %s: plain map not allocated? very strange ...
uk: %s: пряма розкладка не встановлена? дуже дивно ...

en: %s: psf file with unknown magic
uk: %s: файл psf з невідомою сигнатурою

en: %s: short ucs2 unicode table
uk: %s: коротка таблиця Юнікоду ucs2

en: %s: short unicode table
uk: %s: коротка таблиця Юнікоду

en: %s: short utf8 unicode table
uk: %s: коротка таблиця Юнікоду utf8

en: %s: trailing junk (%s) ignored
uk: %s: сміття наприкінці (%s) ігнорується

en: %s: unknown option
uk: %s: невідомий параметр

en: %s: unknown utf8 error
uk: %s: невідома помилка utf8

en: %s: warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
uk: %s: попередження: завантаження Unicode-розкладки до не-Unicode-консолі
        (можливо, вам варто виконати «kbd_mode -u»?)

en: %s: warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
uk: %s: попередження: завантаження не-Unicode-розкладки до консолі Unicode
        (можливо, вам варто виконати «kbd_mode -a»?)

en: %s: wiped it
uk: %s: витерти її

en: %s: zero input character size?
uk: %s: нульовий розмір знаку на вході?

en: %s: zero input font length?
uk: %s: нульова довжина вхідного шрифту?

en: '%s' is not a function key symbol
uk: «%s» не є символом функціональної клавіші

en: (No change in compose definitions.)
uk: (Немає змін у визначеннях сполучених клавіш.)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
uk: 0 - помилка; скан-коди 1--88 (0x01--0x58) дорівнюють кодам клавіш

en: ?UNKNOWN?
uk: ?НЕВІДОМО?

en: Activation interrupted?
uk: Активацію перервано?

en: Appended Unicode map
uk: Додав в Unicode-схему

en: Bad character height %d
uk: Неприпустима висота символу %d

en: Bad character width %d
uk: Неприпустима ширина символу %d

en: Bad input file size
uk: Неприпустимий розмір вхідного файлу

en: Bad input line: %s
uk: Неправильний рядок на вході: %s

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
uk: не вдалося перевірити, чи вільний VT %d; скористайтеся командою «%s -f» для встановлення у примусовому режимі.

en: Cannot find %s
uk: Не вдалося знайти %s

en: Cannot find %s font
uk: Не вдалося знайти шрифт %s

en: Cannot find a free vt
uk: не вдалося знайти вільний VT

en: Cannot find default font
uk: Не вдалося знайти основний шрифт

en: Cannot open %s read/write
uk: Не вдалося відкрити %s для читання або запису

en: Cannot open /dev/port
uk: Не вдалося відкрити /dev/port

en: Cannot open font file %s
uk: Не вдалося відкрити файл %s

en: Cannot read console map
uk: Не вдалося прочитати схему відображення консолі

en: Cannot stat map file
uk: Не вдалося отримати інформацію про файл (stat)

en: Cannot write font file
uk: Не вдалося записати файл шрифту

en: Cannot write font file header
uk: Не вдалося записати заголовок файлу шрифту

en: Character count: %d
uk: Кількість символів: %d

en: Couldn't activate vt %d
uk: Не вдалося активувати VT %d

en: Couldn't deallocate console %d
uk: не вдалося звільнити консоль %d

en: Couldn't find owner of current tty!
uk: Не вдалося визначити власника поточного tty!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
uk: Не вдалося отримати файловий дескриптор, що відповідає консолі

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
uk: Не вдалося отримати файловий дескриптор, що відповідає консолі

en: Couldn't open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Couldn't read VTNO:
uk: Не вдалося прочитати значення VTNO:

en: Current default flags:
uk: Поточні `типові' ознаки:

en: Current flags:
uk: Поточні ознаки:

en: Current leds:
uk: Поточний стан індикаторів:

en: Error opening /dev/kbd.
uk: Помилка відкривання /dev/kbd.

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
uk: Помилка розбору описану схеми відображення з `%s', рядок %d

en: Error reading %s
uk: Помилка читання %s

en: Error reading current flags setting. Maybe you are not on the console?
uk: Помилка читання поточного стану ознак. Можливо ядро застаре?

en: Error reading current led setting from /dev/kbd.
uk: Помилка читання поточного стану індикаторів. Можливо stdin не є VT?

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?
uk: Помилка читання поточного стану індикаторів. Можливо, stdin не є VT?

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?
uk: Помилка читання поточного стану. Можливо stdin не є VT?

en: Error reading map from file `%s'
uk: Помилка читання розкладки з файлу %s

en: Error resetting ledmode
uk: Помилка встановлення індикаторів у початковий стан

en: Error writing map to file
uk: Помилка запису у файл

en: Error writing screendump
uk: Помилка запису екранного дампу

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
uk: Помилка: %s: недостатня кількість полів у рядку %u.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
uk: Помилка: %s: некоректне значення у полі %u, рядок %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
uk: Помилка: %s: незавершений рядок %u.

en: Error: %s: Line %u is too long.
uk: Помилка: %s: рядок %u є занадто довгим.

en: Error: Not enough arguments.
uk: Помилка: недостатньо аргументів

en: Error: Unrecognized action: %s
uk: Помилка: невідома дія: %s

en: Font height    : %d
uk: Висота шрифту  : %d

en: Font width     : %d
uk: Ширина шрифту  : %d

en: Found nothing to save
uk: Немає що записувати

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
uk: Ой... шрифт з restorefont? Використовується перша половина.

en: Invalid number of lines
uk: Неприпустима кількість рядків

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
uk: Версія ядра є старішою за 1.1.92
    Таблиці відповідності Unicode не завантажено.

en: KDGKBENT error at index %d in table %d
uk: помилка KDGKBENT за індексом %d у таблиці %d

en: KDGKBENT error at index 0 in table %d
uk: помилка KDGKBENT за індексом 0 у таблиці %d

en: KDGKBSENT failed at index %d:
uk: KDGKBSENT помилка на індексі %d:

en: KIOCGLED unavailable?
uk: KIOCGLED недоступний?

en: KIOCSLED unavailable?
uk: KIOCSLED недоступний?

en: Keymap %d: Permission denied
uk: Розкладка %d: відмовлено у доступі

en: Loaded %d compose %s.
uk: Завантажено %d сполучень %s.

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d (%d)

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d (%d) з файлу %s

en: Loading %d-char %dx%d font
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d з файлу %s

en: Loading %s
uk: Завантаження %s

en: Loading Unicode mapping table...
uk: Завантажується Unicode-таблиця...

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
uk: Завантажується схема відображення з екрану та з файлу %s

en: Loading binary unicode screen map from file %s
uk: Завантажується схема відображення екрану з файлу %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
uk: Завантажується опис схеми відображення екрану з файлу %s

en: Loading unicode map from file %s
uk: Завантажується unicode-схема з файлу %s

en: Meta key gives Esc prefix
uk: Клавіша Meta видає Esc-префікс

en: Meta key sets high order bit
uk: Клавіша Meta встановлює старший біт

en: New default flags:
uk: Нові `типові' ознаки:

en: New flags:
uk: Нові ознаки:

en: New leds:
uk: Новий стан індикаторів:

en: No final newline in combine file
uk: Відсутній завершальний порожній рядок у об'єднаному файлі

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
uk: Рядків розгортки у попередньому режимі: %d    У новому: %d    Висота шрифту: %d

en: Old default flags:
uk: Попередні `типові' ознаки:

en: Old flags:
uk: Старі ознаки

en: Old leds:
uk: Попередній стан індикаторів:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
uk: Попередній режим: %dx%d  Новий режим: %dx%d

en: Only root can use the -u flag.
uk: параметри -u може вказувати лише адміністратор (root).

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
uk: Прямі скан-коди xx (hex) проти кодів клавіш (десяткові)

en: Please try again later.
uk: Будь ласка, повторіть спробу пізніше.

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d з файлу %s

en: Reading font file %s
uk: Читається файл зі шрифтом %s

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
uk: Записано %d-знаковий шрифт %dx%d у файл %s

en: Saved screen map in `%s'
uk: Схема відображення екрану збережена у `%s'

en: Saved unicode map on `%s'
uk: Записав unicode-схему в `%s'

en: Searching in %s
uk: Пошук у %s

en: Showing %d-char font
uk: Показ %d-знакового шрифту

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
uk: Дивно ... екран одночасно %dx%d та %dx%d ??

en: Strange mode for Meta key?
uk: Дивний режим клавіші Meta

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
uk: Символи, що розпізнаються %s:
    (числове значення, символ)

en: The %s is now locked by %s.
uk: %s тепер заблоковано %s.

en: The entire console display cannot be locked.
uk: Показ даних у консолі не може бути повністю заблоковано.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
uk: Показ даних у консолі тепер повністю заблоковано %s.

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
uk: Клавіатура знаходиться у режимі Unicode (надсилає коди знаків у UTF-8)

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
uk: Клавіатура знаходиться у напівсирому режимі (надсилає коди клавіш)

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
uk: Клавіатура знаходиться у сирому (raw) режимі (надсилає скан-коди)

en: The keyboard is in some unknown mode
uk: Клавіатура знаходиться у невідомому режимі

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
uk: Клавіатура знаходиться у звичайному режимі (надсилає ASCII-коди знаків)

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
uk: Цей файл містить 3 шрифти: 8x8, 8x14 та 8x16.
    Вкажіть одним з ключів: -8, -14 чи -16,
    який саме шрифт завантажувати.

en: This tty (%s) is not a virtual console.
uk: Цей пристрій tty (%s) не є віртуальною консоллю.

en: Too many files to combine
uk: Надто багато файлів для об'єднання

en: Try `%s --help' for more information.
uk: Віддайте команду «%s --help», щоб дізнатися більше.

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
uk: Значення частоти повтору: %.1f симв/сек (затримка = %d мс)

en: Unable to find command.
uk: Не вдалося знайти команду.

en: Unable to open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Unable to set new session
uk: Не вдалося встановити новий сеанс

en: Usage:
    	%s [-C console] [-o map.orig]
uk: Використання:
    	%s [-C консоль] [-o map.orig]

en: Usage:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
uk: Використання:
    	%s [-i вх_шрифт] [-o вих_шрифт] [-it вх_таблиця] [-ot вих_таблиця] [-nt]

en: Usage:
    	%s [-s] [-C console]
uk: Використання:
    	%s [-s] [-C консоль]

en: Usage:
    	%s infont [outtable]
uk: Використання:
    	%s вх_шрифт [вих_таблиця]

en: Usage:
    	%s infont intable outfont
uk: Використання:
    	%s вх_шрифт вх_таблиця вих_шрифт

en: Usage:
    	%s infont outfont
uk: Використання:
    	%s вх_шрифт вих_шрифт

en: Usage:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
uk: Використання:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Тобто команда,
    	setleds +caps -num
    встановлює CapsLock, очищає NumLock та не змінює ScrollLock.
    Якщо вказано параметр -v чи не вказані ключі зміни стану, то
    виводиться стан перед та після зміни (якщо вона була).
    Звичайно, setleds впливає на параметри ознак vt
    (вони зазвичай відображаються індикаторами).
    При вказуванні -L, setleds встановлює лише індикатори, та не змінює ознаки.
    При вказуванні -D, setleds встановлює як ознаки так і типові ознаки, тобто
    наступний сигнал скидання стану не змінить ці ознаки.

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
uk: Використання:
    	setmetamode [meta-біт | meta | біт | esc-префікс | esc | префікс ]
    Кожен VT має власну копію цього біту.
    Використовуйте:
    	setmetamode [аргумент] < /dev/ttyN
    щоб керувати станом іншого VT.
    Виводяться стани до та після зміни.

en: Usage: %1$s [-C DEVICE] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
uk: Використання: %1$s [-C ПРИСТРІЙ] getmode [text|graphics]
       або: %1$s [-C ПРИСТРІЙ] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       або: %1$s [-C ПРИСТРІЙ] gkbmeta [metabit|escprefix]
       або: %1$s [-C ПРИСТРІЙ] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: Usage: %s [OPTIONS] -- command
    
    This utility help you to start a program on a new virtual terminal (VT).
    
    Options:
      -c, --console=NUM   use the given VT number;
      -e, --exec          execute the command, without forking;
      -f, --force         force opening a VT without checking;
      -l, --login         make the command a login shell;
      -u, --user          figure out the owner of the current VT;
      -s, --switch        switch to the new VT;
      -w, --wait          wait for command to complete;
      -v, --verbose       print a message for each action;
      -V, --version       print program version and exit;
      -h, --help          output a brief help message.
uk: Використання: %s [ПАРАМЕТРИ] -- command
    
    За допомогою цієї програми можна запустити програму на новому віртуальному терміналі (VT).
    
    Параметри:
      -c, --console=НОМЕР використати VT з вказаним номером;
      -e, --exec          виконати команду без створення відгалуження;
      -f, --force         відкрити VT у примусовому режимі без перевірки;
      -l, --login         зробити команду оболонкою входу;
      -u, --user          визначити власника поточного VT;
      -s, --switch        перемкнутися на новий VT;
      -w, --wait          зачекати на завершення виконання команди;
      -v, --verbose       повідомляти про кожну дію;
      -V, --version       показати дані щодо версії програми і завершити роботу;
      -h, --help          показати коротке довідкове повідомлення.

en: Usage: %s vga|FILE|-
    
    If you use the FILE parameter, FILE should be exactly 3 lines of
    comma-separated decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    and then edit the values in FILE.
uk: Використання: %s vga|ФАЙЛ|-
    
    Якщо буде використано параметр ФАЙЛ, у ФАЙЛі має бути точно 3 рядки
    відокремлених комами десяткових значень для каналів червоного, зеленого,
    та синього кольорів.
    
    Отримання коректного файла:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > ФАЙЛ
    
    з подальшим редагуванням даних у отриманому файлі.

en: Usage: kbdrate [-V] [-s] [-r rate] [-d delay]
uk: Використання: kbdrate [-V] [-s] [-r частота] [-d затримка]

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
uk: Використання: setfont [параметри-запису] [-<N>] [новий_шрифт..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      параметри запису (застосовуються перед завантаженням):
        -o  <файл>      Записати поточний шрифт у <filename>
        -O  <файл>      Записати поточний шрифт та схему відображення Unicode у <файл>
        -om <файл>      Записати поточну схему показу консолі у <файл>
        -ou <файл>      Записати поточну схему показу unicode у <файл>
    Якщо не вказано новий_шрифт та не вказано параметр -[o|O|om|ou|m|u],
    завантажується типовий шрифт:
        setfont         Завантажити шрифт "default[.gz]"
        setfont -<N>    Завантажити шрифт "default8x<N>[.gz]"
    Параметр -<N> вибирає шрифт з кодової сторінки, яка містить три шрифти:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Завантажити шрифт 8x<N> з codepage.cp
    Явно (використовуючи -m чи -u) або неявно (у fontfile) вказані схеми
    будуть завантажені та, у випадку consolemaps, активовані.
        -h<N>      (без пробілу) Перевизначити висоту шрифту.
        -m <fn>    Завантажити схему відображення екрану.
        -u <fn>    Завантажити unicode-схему шрифту.
        -m none    Не завантажувати та не активувати схему відображення екрану.
        -u none    Не завантажувати unicode-схему.
        -v         Докладний вивід.
        -C <cons>  Вказати пристрій консолі.
        -V         Вивести версію.
    Файли завантажуються з поточного каталогу або з %s/*/.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
uk: Скористайтеся комбінацією Alt-функціональна клавіша для перемикання на інші віртуальні консолі.

en: Using VT %s
uk: Використовується VT %s

en: Warning: path too long: %s/%s
uk: Попередження: надто довгий шлях: %s/%s

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
uk: При завантаженні кількох шрифтів, усі мають бути psf-шрифтами - %s не є таким

en: When loading several fonts, all must have the same height
uk: При завантаженні кількох шрифтів, усі мають бути однакової висоти

en: When loading several fonts, all must have the same width
uk: При завантаженні кількох шрифті, усі повинні мати однакову ширину символів

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
uk: Ви вказали шрифт із розміром %d, але можливі лише 8, 14 чи 16.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
uk: [ якщо Ви намагаєтесь виконати команду у X-Window,
    можливо, вона не працюватиме, оскільки X-сервер теж читає /dev/console ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
uk: додавання розкладки %d суперечить рядку явного визначення розкладки

en: addkey called with bad index %d
uk: addkey викликано з помилковим значенням індексу %d

en: addkey called with bad keycode %d
uk: addkey викликано з помилковим значенням коду клавіші %d

en: addkey called with bad table %d
uk: addkey викликано з помилковим номером таблиці %d

en: addmap called with bad index %d
uk: addmap викликано з помилковим значенням індексу %d

en: appendunicode: illegal unicode %u
uk: appendunicode: некоректний unicode %u

en: assuming iso-8859-1 %s
uk: вважається iso-8859-1 %s

en: assuming iso-8859-15 %s
uk: вважається iso-8859-15 %s

en: assuming iso-8859-2 %s
uk: вважається iso-8859-2 %s

en: assuming iso-8859-3 %s
uk: вважається iso-8859-3 %s

en: assuming iso-8859-4 %s
uk: вважається iso-8859-4 %s

en: bug: getfont called with count<256
uk: помилка: getfont виконано з count<256

en: bug: getfont using GIO_FONT needs buf.
uk: помилка: використання GIO_FONT у getfont потребує визначення буфера.

en: cannot change translation table
uk: не вдалося змінити таблицю перетворень

en: cannot open file %s
uk: не вдалося відкрити файл %s

en: cannot open include file %s
uk: не вдалося відкрити включений файл %s

en: caught signal %d, cleaning up...
uk: отримано сигнал %d, очищення...

en: code outside bounds
uk: код поза допустимим діапазоном

en: compose table overflow
uk: переповнення таблиці сполучень

en: couldn't read %s
uk: не вдалося прочитати %s

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
uk: Не вдалося прочитати %s та викликати дамп (ioctl dump)

en: deallocate keymap %d
uk: вилучити розкладку %d

en: definition
uk: визначення

en: definitions
uk: визначення

en: dumpkeys version %s
uk: dumpkeys версії %s

en: entries
uk: пункти

en: entry
uk: пункт

en: error executing  %s
uk: помилка виконання %s

en: error reading scancode
uk: помилка читання скан-коду

en: even number of arguments expected
uk: очікується парна кількість аргументів

en: expected filename between quotes
uk: мало бути вказано назву файла у лапках

en: failed to bind key %d to value %d
uk: не вдалося прив’язати клавішу %d до значення %d

en: failed to bind string '%s' to function %s
uk: не вдалося пов’язати рядок «%s» з функцією %s

en: failed to clear string %s
uk: не вдалося спорожнити рядок %s

en: failed to get keycode for scancode 0x%x
uk: не вдалося знайти код клавіші, що відповідає скан-коду 0x%x

en: failed to restore original translation table
uk: помилка відновлення початкової таблиці перетворень

en: failed to restore original unimap
uk: не вдалося відновити початкову таблицю unimap

en: failed to set scancode %x to keycode %d
uk: помилка встановлення скан-коду %x коду %d

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
uk: для 1 %d (0x01-0x%02x) скан-код дорівнює коду клавіші

en: impossible error in do_constant
uk: неможливо виконати do_constant

en: impossible: not meta?
uk: неможливо: не `meta'?

en: includes are nested too deeply
uk: занадто високий рівень вкладеності включення

en: kb mode was %s
uk: режим клавіатури був %s

en: kbd_mode: error reading keyboard mode
uk: kbd_mode: помилка читання режиму клавіатури

en: key
uk: клавішу

en: key bindings not changed
uk: прив’язку клавіш не змінено

en: keycode %3d %s
uk: клавіша %3d (код) %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
uk: клавіша %d, таблиця %d = %d%s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
uk: діапазон кодів клавіш, що відомі ядру:       1 - %d

en: keys
uk: клавіш

en: killkey called with bad index %d
uk: killkey викликано з помилковим значенням індексу %d

en: killkey called with bad table %d
uk: killkey викликано з помилковим значенням таблиці %d

en: loadkeys version %s
    
    Usage: loadkeys [option...] [mapfile...]
    
    Valid options are:
    
      -a --ascii         force conversion to ASCII
      -b --bkeymap       output a binary keymap to stdout
      -c --clearcompose  clear kernel compose table
      -C --console=file
                         the console device to be used
      -d --default       load "%s"
      -h --help          display this help text
      -m --mktable       output a "defkeymap.c" to stdout
      -q --quiet         suppress all normal output
      -s --clearstrings  clear kernel string table
      -u --unicode       force conversion to Unicode
      -v --verbose       report the changes
uk: loadkeys, версія %s
    
    Використання: loadkeys [параметр...] [файл розкладки...]
    
    Можливі параметри:
    
      -a --ascii         примусове перетворення у ASCII
      -b --bkeymap       вивести бінарні дані розкладки до stdout
      -c --clearcompose  спорожнити таблицю компонування ядра
      -C --console=файл
                         пристрій консолі, якийB має бути використано
      -d --default       завантажити «%s»
      -h --help          показати цю довідкову інформацію
      -m --mktable       вивести "defkeymap.c" до stdout
      -q --quiet         придушити виведення всіх звичайних повідомлень
      -s --clearstrings  спорожнити таблицю рядків ядра
      -u --unicode       примусове перетворення у Unicode
      -v --verbose       повідомити про внесені зміни

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
uk: loadkeys: невідомий спосіб створення сполучення для %s

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
uk: mapscrn: неможливо відкрити файл "%s"

en: max nr of compose definitions: %d
uk: максимальна кількість сполучених визначень: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
uk: кількість дій, що можна призначити клавіші:      %d

en: new state:
uk: новий стан:

en: nr of compose definitions in actual use: %d
uk: дійсно використаних сполучених визначень: %d

en: number of function keys supported by kernel: %d
uk: кількість функціональних клавіш, що підтримуються ядром: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %d
uk: кількість розкладок, що дійсно використовуються:                %d

en: of which %d dynamically allocated
uk: з них встановлено динамічно:                  %d

en: off
uk: вимкн

en: old state:
uk: попередній стан:

en: on
uk: увімк

en: press
uk: натиснута

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
uk: натисніть будь-яку клавішу (програма завершиться через 10 секунд після останнього натискання клавіші)

en: ranges of action codes supported by kernel:
uk: коди дій, що допускаються ядром:

en: release
uk: звільнена

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
uk: resizecons:
    виклик: resizecons СТОВПЧИКІВxРЯДКІВ   або:  resizecons СТОВПЧИКІВ РЯДКІВ
       або: tresizecons -lines РЯДКІВ, де параметр РЯДКІВ може мати значення:
            25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot find videomode file %s
uk: resizecons: не вдалося знайти файл відеорежиму %s

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
uk: resizecons: не вдалося отримати права доступу до вводу-виводу.

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
uk: resizecons: не забудьте змінити TERM (можливо, на con%dx%d або linux-%dx%d)

en: resizecons: the command `%s' failed
uk: resizecons: помилка команди `%s'

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
uk: setfont: не вдалося ставити шрифт одразу з ПЗУ, та з файлу. Шрифт НЕ змінено.

en: setfont: too many input files
uk: setfont: надто багато вхідних файлів

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
uk: showkey версії %s
    
    використання: showkey [параметри...]
    
    Параметри:
    	-h --help     	вивести довідку
    	-a --ascii    	показати десяткові/вісімкові/шістнадцяткові
    	              	значення клавіш
    	-s --scancodes	показати лише скан-коди
    	-k --keycodes 	показати лише інтерпретовані коди клавіш
    	              	(якщо не вказано інше, вважається вказаним `keycodes')

en: stdin is not a tty
uk: стандартне джерело даних не є пристроєм tty

en: strange... ct changed from %d to %d
uk: дивно... ct змінено з %d на %d

en: string
uk: рядок

en: string too long
uk: надто довгий рядок

en: strings
uk: рядків

en: switching to %s
uk: перемикання на %s

en: syntax error in map file
uk: синтаксична помилка у файлі розкладки

en: too many (%d) entries on one line
uk: занадто багато записів (%d) у одному рядку

en: too many compose definitions
uk: занадто багато визначень сполучень

en: too many key definitions on one line
uk: занадто багато визначень клавіш у одному рядку

en: unicode keysym out of range: %s
uk: номер символу unicode поза межами діапазону: %s

en: unknown charset %s - ignoring charset request
uk: невідомий набір символів %s - вказування набору символів ігнорується

en: unknown keysym '%s'
uk: невідомий keysym `%s'

en: unrecognized argument: _%s_
uk: невідомий аргумент: _%s_

en: unrecognized user
uk: невідомий користувач

en: usage: %s
uk: використання: %s

en: usage: %s [-v] [-o map.orig] map-file
uk: Використання: %s [-o початкова_розкладка] файл_з_розкладкою

en: usage: chvt N
uk: використання: chvt N

en: usage: getkeycodes
uk: використання: getkeycodes

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C device]
uk: використання: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C пристрій]

en: usage: screendump [n]
uk: використання: screendump [n]

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
uk: використання: setkeycode скан-код код_клавіші ...
    Скан-код треба вказувати у шістнадцятковому вигляді: xx чи e0xx,
    код клавіші - у десятковій формі.

en: usage: showconsolefont -V|--version
           showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (probably after loading a font with `setfont font')
    
    Valid options are:
     -C tty   Device to read the font from. Default: current tty.
     -v       Be more verbose.
     -i       Don't print out the font table, just show
              ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
uk: використання: showconsolefont -V|--version
           showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (ймовірно, після завантаження шрифту командою «setfont шрифт»)
    
    Можливі параметри:
     -C tty   пристрій для читання шрифту. Типове значення: поточний tty.
     -v       докладний режим повідомлень.
     -i       не виводити таблицю шрифту, просто показати дані
              РЯДКИxСТОВПЧИКИxКІЛЬКІСТЬ і завершити роботу.

en: usage: totextmode
uk: використання: totextmode

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
uk: vt %d вже використовується; виконання команди перервано; скористайтеся командою «%s -f» для встановлення у примусовому режимі.
