Yum - en to tr translation catalogue (322 entries)

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
tr: 
    
    %s: %s seçeneği bir argüman gerektiriyor

en: 
            Not found
tr: 
            Bulunamadı

en: 
        Requires: %s
tr: 
        Gereksinimler: %s

en: 
    Dependencies Resolved
tr: 
    Bağımlılıklar Çözüldü

en: 
    Group: %s
tr: 
    Grup: %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
tr:     Bellek : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
tr:     Başladı: %s - %s kadar önce

en:     State  : %s, pid: %d
tr:     Durum  : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
tr: Yetersiz bağımlılık

en:   * Maybe you meant:
tr:   * Belki de bunu demek istediniz:

en:   Installed: %s-%s at %s
tr:   Kuruldu: %s-%s at %s

en:   No dependencies for this package
tr:   Bu paket için hiçbir bağımlılık yok

en:   The other application is: %s
tr:   Diğer uygulama: %s

en:   The other application is: PackageKit
tr:   Diğer uygulama: PackageKit

en:   Updated    :
tr:   Güncellendi    :

en:   dependency: %s
tr:   bağımlılık: %s

en:  (from %s)
tr:  (%s ' den)

en:  Conditional Packages:
tr:  Şartlı Paketler:

en:  Default Packages:
tr:  Öntanımlı Paketler:

en:  Description: %s
tr: Açıklama: %s

en:  Group   :
tr:  Grup   :

en:  Group-Id: %s
tr:  Grup-Kimliği: %s

en:  Installed Packages:
tr: Paketler Kuruldu:

en:  Language: %s
tr:  Dil: %s

en:  Loser(with %d): %s
tr:  Kaybeden(%d ile): %s

en:  Mandatory Packages:
tr:  Zorunlu Paketler:

en:  Optional Packages:
tr:  İsteğe Bağlı Paketler:

en:  Packages:
tr:  Paketler:

en:  Winner: %s
tr:  Kazanan: %s

en:  You could try running: rpm -Va --nofiles --nodigest
tr: Bunu çalıştırmayı deneyebilirsiniz: rpm -Va --nofiles --nodigest

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
tr: --skip-broken kullanmayı deneyerek problemli durumda çalıştırabilirsiniz.

en:  aborting.
tr: iptal ediliyor.

en: %d package marked for Distribution Synchronization | %d packages marked for Distribution Synchronization
tr[0]: %d paket Dağıtım Eşzamanlaması için işaretlendi

en: %d package marked for Update | %d packages marked for Update
tr[0]: %d paket Güncelleme için işaretlendi

en: %d package marked for removal | %d packages marked for removal
tr[0]: %d paket kaldırılmak için işaretlendi

en: %d package to Install | %d packages to Install
tr[0]: %d paket kurulacak

en: %d package to downgrade | %d packages to downgrade
tr[0]: %d paket indirgenmek için işaretlendi

en: %d package to install | %d packages to install
tr[0]: %d paket kurulacak

en: %d package to reinstall | %d packages to reinstall
tr[0]: %d paket yeniden kurulacak

en: %d package to remove | %d packages to remove
tr[0]: %d paket kaldırılacak

en: (%u days)
tr: (%u gün)

en: (%u hours)
tr: (%u dakika)

en: (%u minutes)
tr: (%u dakika)

en: (%u seconds)
tr: (%u saniye)

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
tr: --> Uyuşmazlık İşleniyor: %s, %s ile uyuşmuyor

en: --color takes one of: auto, always, never
tr: --color, şunlardan birini alabilir: auto, always, never

en: Aborted
tr: İptal Edildi

en: Action(s)
tr: Eylem(ler)

en: Altered
tr: Değişikliğe uğradı

en: Apr
tr: Nis

en: Arch
tr: Mimari

en: Arch        : %s
tr: Mimari        : %s

en: Aug
tr: Ağu

en: Available
tr: Kullanılabilir

en: Available Groups:
tr: Kullanılabilir Gruplar:

en: Available Packages
tr: Kullanılabilir Paketler

en: Available additional history information:
tr: Kullanılabilir ek geçmiş bilgisi:

en: Available:
tr: Kullanılabilir:

en: Begin rpmdb    :
tr: rpmdb başlangıcı    :

en: Begin time     :
tr: Başlama zamanı     :

en: Build host     :
tr: İnşa makinesi     :

en: Build time     :
tr: İnşa zamanı     :

en: Buildtime   : %s
tr: İnşaatzamanı   : %s

en: Cannot open: %s. Skipping.
tr: Açılamıyor: %s. Atlanıyor.

en: Changed by  : %s
tr: Değiştiren  : %s

en: Cleaning repos:
tr: Depolar temizleniyor:

en: Cleaning up Everything
tr: Herşey Temizleniyor

en: Cleaning up Headers
tr: Başlıklar Temizleniyor

en: Cleaning up Packages
tr: Paketler Temizleniyor

en: Cleaning up cached rpmdb data
tr: Önbelleğe alınmış rpmdb verisi temizleniyor

en: Cleaning up database cache
tr: Veritabanı önbelleği temizleniyor

en: Cleaning up expire-cache metadata
tr: Zamanaşımı önbelleği meta verisi temizleniyor

en: Cleaning up plugins
tr: Eklentiler temizleniyor

en: Cleaning up xml metadata
tr: Xml meta verisi temizleniyor

en: Cleanup
tr: Temizle

en: Command "%s" already defined
tr: "%s" komutu zaten tanımlanmış

en: Command Line   :
tr: Komut Satırı   :

en: Command line
tr: Komut satırı

en: Command line error: %s
tr: Komut satırı hatası: %s

en: Committime  : %s
tr: Komitzamanı  : %s

en: Complete!
tr: Tamamlandı!

en: Config Error: %s
tr: Yapılandırma Hatası: %s

en: Date and time
tr: Tarih ve saat

en: Dec
tr: Ara

en: Dependency Installed
tr: Bağımlılık Kuruldu

en: Dependency Removed
tr: Bağımlılık Kaldırıldı

en: Dependency Updated
tr: Bağımlılık Güncellendi

en: Dependent package | Dependent packages
tr[0]: Bağımlı paketler

en: Description :
tr: Açıklama :

en: Disk Requirements:
tr: Disk Gereksinimleri:

en: Display details about a package or group of packages
tr: Bir paket ya da paket grubu hakkındaki ayrıntıları görüntüle

en: Display the configured software repositories
tr: Yapılandırılmış yazılım depolarını görüntüle

en: Done
tr: Yapıldı

en: Downgraded
tr: İndirgendi

en: Downgraded By
tr: İndirgeyen:

en: Downgrading
tr: Sürüm düşürülüyor

en: Downloading Packages:
tr: Paketler İndiriliyor:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
tr: HATA Bunu işlemek için rpm'i güncellemelisiniz:

en: End rpmdb      :
tr: rpmdb sonu      :

en: End time       :
tr: Bitiş zamanı       :

en: Erase
tr: Sil

en: Erased
tr: Silindi

en: Erased: %s
tr: Silindi: %s

en: Erasing
tr: Siliniyor

en: Error Downloading Packages:
tr: Paketler İndirilirken Hata Oluştu:

en: Error Summary
    -------------
tr: Hata Özeti
    -------------

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Error: Need an item to match
tr: Hata:Nesnenin uyumlu olması lazım

en: Error: invalid clean argument: %r
tr: Hata: Geçersiz argüman : %r

en: Error: invalid output state: %s for %s
tr: Hata: geçersiz çıktı durumu: %s (%s için)

en: Errors:
tr: Hatalar:

en: Examining %s: %s
tr: %s İnceleniyor: %s

en: Exiting on user Command
tr: Kullanıcı Komutu ile Çıkılıyor

en: Extra Packages
tr: Ek Paketler

en: Failed
tr: Başarısız Oldu

en: Failure:
tr: Başarısız:

en: Feb
tr: Şub

en: Filename    : %s
tr: Dosya adı    : %s

en: Finding dependencies:
tr: Bağımlılıklar bulunuyor:

en: From repo   : %s
tr: Depodan   : %s

en: Generate the metadata cache
tr: Önbellek metaverisi üret.

en: Install
tr: Kur

en: Install a local RPM
tr: Yerel RPM yükle

en: Install a package or packages on your system
tr: Sisteminize paket veya paketleri yükleyin.

en: Install time: %s
tr: Kurulum zamanı: %s

en: Installed
tr: Kuruldu

en: Installed Groups:
tr: Kurulan Gruplar:

en: Installed Packages
tr: Kurulan Paketler

en: Installed by: %s
tr: Kuran: %s

en: Installed size: %s
tr: Kurulu boyutu: %s

en: Installed:
tr: Kuruldu:

en: Installing
tr: Kuruluyor

en: Installing for dependencies
tr: Bağımlılıklar nedeniyle kuruluyor

en: Is this ok [y/N]:
tr: Tamam mı [e/H]:

en: Jan
tr: Oca

en: Jul
tr: Tem

en: Jun
tr: Haz

en: Key import failed (code %d)
tr: Anahtarın içe aktarımı başarısız oldu (kod %d)

en: Key imported successfully
tr: Anahtar başarıyla içe aktarıldı

en: Last 2 weeks
tr: Son 2 hafta

en: Last 3 months
tr: Son 3 ay

en: Last 6 months
tr: Son 6 ay

en: Last day
tr: Son bir gün

en: Last week
tr: Son bir hafta

en: Last year
tr: Geçen yıl

en: License        :
tr: Lisans        :

en: License     :
tr: Lisans     :

en: License     : %s
tr: Lisans     : %s

en: List a package or groups of packages
tr: Paket listeleri veya Paket grupları

en: List a package's dependencies
tr: Bir paketin bağımlılıklarını listele

en: Loaded plugins:
tr: Yüklü eklentiler:

en: Login user
tr: Kullanıcı Girişi

en: Matched: %s
tr: Eşleşen: %s

en: Member: %s
tr: Üye: %s

en: Metadata Cache Created
tr: Önbellek metaverisi yaratıldı

en: Name        : %s%s%s
tr: Ad        : %s%s%s

en: Never (last: %s)
tr: Asla (Son: %s)

en: Newer
tr: Daha yeni

en: No
tr: Hayır

en: No Matches found
tr: Hiçbir Eşleşme bulunamadı

en: No Packages Provided
tr: Hiçbir Paket Sağlanmadı

en: No Packages marked for Distribution Synchronization
tr: Hiçbir paket, Dağıtım Eşzamanlaması için işaretlenmedi

en: No Packages marked for Update
tr: Hiçbir paket, Güncelleme için işaretlenmedi

en: No Packages marked for removal
tr: Hiçbir paket, kaldırılmak üzere işaretlenmedi

en: No argument to shell
tr: Kabuk argümanı yok

en: No group named %s exists
tr: %s adlı bir grup yok

en: No header - huh?
tr: Başlık yok - ha?

en: No matching Packages to list
tr: Paketler liste ile uyumlu değil

en: No package %s%s%s available.
tr: %s%s%s diye kullanılabilir bir paket yok.

en: No packages in any requested group available to install or update
tr: İstenilen gruplardaki hiçbir paketin kurulum ya da güncellemesi kullanılabilir değil.

en: No packages to remove from groups
tr: Gruplardan kaldırılacak hiçbir paket yok

en: No such command: %s. Please use %s --help
tr: Böyle bir komut yok: %s. Lütfen %s--help komutunu kullanın

en: Not available
tr: Kullanılabilir değil

en: Not installed
tr: Kurulmadı

en: Nothing to do
tr: Yapılacak birşey yok

en: Nov
tr: Kas

en: Obsoleted
tr: Kullanım Dışı

en: Obsoleted By
tr: Tarafından eskimiş

en: Obsoleting Packages
tr: Eksimiş Paketler

en: Oct
tr: Eki

en: Older
tr: Daha eski

en: Options Error: %s
tr: Seçeneklerde Hata: %s

en: Other       :
tr: Diğer       :

en: Over a year ago
tr: Bir yıldan fazla zaman önce

en: PACKAGE...
tr: PAKET...

en: Package | Packages
tr[0]: Paketler

en: Package        :
tr: Paket        :

en: Package %s is already installed, skipping
tr: %s paketi zaten kurulmuş, atlanıyor

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
tr: %s%s%s paket(ler)i kullanılabilir durumda ama kurulmamış.

en: Package(s) to install
tr: Kurulacak paket(ler)

en: Package: %s
tr: Paket: %s

en: Packager       :
tr: Paketleyen       :

en: Packages Altered:
tr: Değişikliğe Uğrayan Paketler:

en: Packages Skipped:
tr: Atlanan Paketler:

en: Please report this error in %s
tr: Lütfen %s'deki bu hatayı bildirin

en: Plugin Options
tr: Eklenti Seçenekleri

en: PluginExit Error: %s
tr: PluginExit Hatası: %s

en: RPM needs to be updated
tr: RPM'nin güncellenmesi gerekiyor

en: Reading repository metadata in from local files
tr: Depo meta verisi yerel dosyalardan okunuyor

en: Recently Added Packages
tr: Yeni Eklenen Paketler

en: Reinstall
tr: Yeniden Kur

en: Reinstalling
tr: Yeniden kuruluyor

en: Release     : %s
tr: Dağıtım     : %s

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove a package or packages from your system
tr: Bir paketi ya da paketleri sisteminizden kaldırın

en: Remove cached data
tr: Önbellek verisini sil

en: Removed
tr: Kaldırıldı

en: Removing
tr: Kaldırılıyor

en: Removing Package %s
tr: %s Paketi Kaldırılıyor

en: Removing for dependencies
tr: Bağımlılıklar nedeniyle kaldırılıyor

en: Repackage
tr: Yeniden Paketle

en: Replaced
tr: Değiştirildi

en: Repo        : %s
tr: Depo        : %s

en: Repo-distro-tags:
tr: Depo-dağıtım-tagları:

en: Repo-id      :
tr: Depo-id      :

en: Repo-metalink:
tr: Depo-metalink:

en: Repo-mirrors :
tr: Depo-yansımaları :

en: Repo-name    :
tr: Depo-ismi    :

en: Repo-pkgs    :
tr: Depo-pkgs    :

en: Repo-revision:
tr: Repo-revizesi:

en: Repo-size    :
tr: Depo-boyutu    :

en: Repo-status  :
tr: Depo-durumu  :

en: Repo-tags    :
tr: Depo-tagları    :

en: Repo-updated :
tr: Depo-Güncellendi:

en: Repository
tr: Depo

en: Resolving Dependencies
tr: Bağımlılıklar Çözülüyor

en: Restarting Loop
tr: Döngü Yeniden Başlatılıyor

en: Rpmdb Problems:
tr: Rpmdb Sorunları:

en: Run an interactive yum shell
tr: İnteraktif yum kabuğu çalıştır

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Running Transaction
tr: İşlem Yürütülüyor

en: Running Transaction Test
tr: İşlem Sınaması Yürütülüyor

en: Searching Packages for Dependency:
tr: Paketler için bağımlılıklar aranıyor:

en: Searching Packages:
tr: Paketler Aranıyor:

en: Sep
tr: Eyl

en: Setting up Group Process
tr: Grup İşlemi Ayarlanıyor

en: Setting up Install Process
tr: Yükleme İşlemi ayarlanıyor

en: Setting up Local Package Process
tr: Yerel Paket İşlemi ayarlanıyor

en: Setting up Remove Process
tr: Kaldırma İşlemi Ayarlanıyor

en: Setting up Yum Shell
tr: Yum Kabuğu Ayarlanıyor

en: Setting up repositories
tr: Depolar ayarlanıyor

en: Size
tr: Boyut

en: Size           :
tr: Boyut           :

en: Size        : %s
tr: Boyut        : %s

en: Skipped (dependency problems)
tr: Atlandı (bağımlılık sorunları)

en: Sleeping
tr: Uykuda

en: Source RPM     :
tr: Kaynak RPM     :

en: State          :
tr: Durum          :

en: Success
tr: Başarılı

en: Summary     :
tr: Özet     :

en: System
tr: Sistem

en: There was an error calculating installed size
tr: Kurulu boyutu hesaplarken bir hata oluştu

en: There was an error calculating total download size
tr: Toplam indirme boyutu hesaplanırken bir hata oluştu

en: Time
tr: Zaman

en: Total
tr: Toplam

en: Total download size: %s
tr: Toplam indirme boyutu: %s

en: Total size: %s
tr: Toplam boyut: %s

en: Transaction Check Error:
tr: İşlem Denetimi Hatası:

en: Transaction ID:
tr: İşlem ID:

en: Transaction Test Succeeded
tr: İşlem Sınaması Başarılı

en: Trying other mirror.
tr: Başka bir yansı deneniyor.

en: Uninterruptible
tr: Durdurulamaz

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
tr: Bilinmeyen Hata(lar): Çıkış Kodu: %d:

en: Update
tr: Güncelle

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Updated By
tr: Güncelleyen:

en: Updated Packages
tr: Güncellenen Paketler

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Updating for dependencies
tr: Bağımlılıklar nedeniyle güncelleniyor

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: User           :
tr: Kullanıcı           :

en: Vendor         :
tr: Üretici         :

en: Verifying
tr: Doğrulanıyor

en: Version
tr: Sürüm

en: Version     : %s
tr: Sürüm     : %s

en: Warning: Group %s does not exist.
tr: Uyarı: %s adlı bir grup yok.

en: Warning: No matches found for: %s
tr: Uyarı: Bunun için hiçbir eşleşme bulunamadı: %s

en: Yes
tr: Evet

en: You need to be root to perform this command.
tr: Bu komutu çalıştırmak için root (üst yönetici) olmanız gerekiyor.

en: You need to give some command
tr: Bir komut vermelisiniz

en: Yum Error: %s
tr: Yum Hatası: %s

en: Zombie
tr: Zombi

en: [PACKAGE...]
tr: [PAKET...]

en: answer no for all questions
tr: tüm sorulara hayır cevabını ver

en: answer yes for all questions
tr: tüm soruları evet olarak cevapla

en: be tolerant of errors
tr: Hatalarda toleranslı ol

en: config file location
tr: yapılandırma dosyası konumu

en: control whether color is used
tr: renk kullanılıp kullanılmayacağını kontrol et

en: debugging output level
tr: hata ayıklama çıktısı düzeyi

en: debugging output level for rpm
tr: rpm için hata ayıklama çıktısı düzeyi

en: disable Yum plugins
tr: Yum eklentilerini devre dışı bırak

en: disable gpg signature checking
tr: gpg imza denetimini devre dışı bırak

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
tr: Bir veya birden depoyu devre dışı bırak (Joker karakter izin verilir)

en: disable plugins by name
tr: eklentileri ada göre devre dışı bırak

en: disabled
tr: devre dışı

en: enable obsoletes processing during updates
tr: Güncelleme boyunca kullanılmayan işlemini etkinleştir

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
tr: Bir veya birden depoyu aktifleştir (Joker karakter izin verilir)

en: enable plugins by name
tr: eklentileri ada göre etkinleştir

en: enabled
tr: etkin

en: erased
tr: silindi

en: error output level
tr: hata çıktısı düzeyi

en: installed
tr: kuruldu

en: maximum command wait time
tr: en fazla komut bekleme süresi

en: n
tr: h

en: no
tr: hayır

en: obsoleted
tr: eskimiş

en: package: %s
tr: paket: %s

en: quiet operation
tr: sessiz işlem

en: reinstalled
tr: yeniden kuruldu

en: run entirely from system cache, don't update cache
tr: tamamen sistem önbelleğinden çalış, önbelleği güncelleme

en: set install root
tr: kurulum kökünü ayarla

en: show Yum version and exit
tr: Yum sürümünü göster ve çık

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
tr: Depoda , liste/arama komutunlarında , çakışmaları göster

en: show this help message and exit
tr: bu yardım mesajını göster ve çık

en: skip packages with depsolving problems
tr: Bağımlılık problemleri olan paketleri atla

en: status
tr: durum

en: two
tr: iki

en: updated
tr: güncellendi

en: verbose operation
tr: açıklamalı işlem

en: y
tr: e

en: yes
tr: evet
