psmisc 22.20rc1 - en to hu translation catalogue (77 entries)

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
hu:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          megköveteli a pontos egyezést nagyon hosszú nevek esetén;
      -I,--ignore-case    a folyamatnév-illesztés ne legyen kis- és
                            nagybetűérzékeny
      -g,--process-group  folyamatcsoport kilövése folyamat helyett
      -y,--younger-than   az IDŐNÉL fiatalabb folyamatok kilövése
      -o,--older-than     az IDŐNÉL öregebb folyamatok kilövése
      -i,--interactive    megerősítés kérése kilövés előtt
      -l,--list           az összes ismert szignálnév felsorolása
      -q,--quiet          ne kérdezzen
      -r,--regexp         a NÉV értelmezése kiterjesztett reguláris kifejezésként
      -s,--signal SZIGNÁL ezen szignál elküldése a SIGTERM helyett
      -u,--user FELHASZNÁLÓ  csak a FELHASZNÁLÓ nevében futó folyamatok kilövése
      -v,--verbose        értesítés, ha a szignál küldése sikeres
      -V,--version        verzióinformációk megjelenítése
      -w,--wait           várja meg, amíg a folyamatok meghalnak

en:   -                     reset options
    
      udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
hu:   -                     kapcsolók visszaállítása
    
      udp/tcp nevek: [helyi_port][,[távoli_gép][,[távoli_port]]]

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
hu:   -4,--ipv4             csak IPv4 foglalatok keresése
      -6,--ipv6             csak IPv6 foglalatok keresése

en:   -Z     show         SELinux security contexts
hu:   -Z     show         a SELinux biztonsági kontextusok megjelenítése

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
hu:   -Z,--context REGEXP csak a kontextussal rendelkező folyamatok kilövése
                          (meg kell előznie az egyéb argumentumokat)

en:   PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
hu:     PID               kezdés ezzel a PID-del; az alapértelmezés az 1 (init)
        FELHASZNÁLÓ       csak az adott felhasználó folyamataiból kiinduló fák
                            megjelenítése

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
hu: %*s FELHASZNÁLÓ  PID HOZZÁFÉRÉS PARANCS

en: %s is empty (not mounted ?)
hu: a(z) %s üres (nincs csatlakoztatva?)

en: %s: Invalid option %s
hu: %s: érvénytelen kapcsoló: %s

en: %s: no process found
hu: %s: nem található folyamat

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
hu: %s: ismeretlen szignál; a %s -l felsorolja a szignálokat.

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
hu: a /proc nincs csatolva, nem érhető el a /proc/self/stat.

en: Bad regular expression: %s
hu: Hibás reguláris kifejezés: %s

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
hu: CPU idők
      Ez a folyamat     (felh. rendszer vendég blkio):  %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Gyermekfolyamatok (felh. rendszer vendég ):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Can't get terminal capabilities
hu: A terminál képességei nem kérhetők le

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
hu: Nem foglalható memória az illeszkedő folyamat részére: %s

en: Cannot find socket's device number.
hu: Nem található a foglalat eszközszáma.

en: Cannot find user %s
hu: A(z) %s felhasználó nem található

en: Cannot open /proc directory: %s
hu: A /proc könyvtár nem nyitható meg: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
hu: A /proc/net/unix könyvtár nem nyitható meg: %s

en: Cannot open a network socket.
hu: Nem nyitható meg hálózati foglalat

en: Cannot open protocol file "%s": %s
hu: Nem nyitható meg a(z) "%s" protokollfájl: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
hu: A(z) %s helyi port nem oldható fel: %s

en: Cannot stat %s: %s
hu: %s nem érhető el: %s

en: Cannot stat file %s: %s
hu: A(z) %s fájl nem érhető el: %s

en: Copyright (C) 1993-2009 Werner Almesberger and Craig Small
hu: Copyright (C) 1993-2009 Werner Almesberger és Craig Small

en: Copyright (C) 1993-2010 Werner Almesberger and Craig Small
hu: Copyright (C) 1993-2010 Werner Almesberger és Craig Small

en: Copyright (C) 1993-2012 Werner Almesberger and Craig Small
hu: Copyright (C) 1993-2012 Werner Almesberger és Craig Small

en: Could not kill process %d: %s
hu: A(z) %d folymat kilövése nem sikerült: %s

en: Error attaching to pid %i
hu: Hiba a csatlakozás közben a(z) %i folyamatazonosítóhoz

en: Invalid namespace name
hu: Érvénytelen névtérnév

en: Invalid option
hu: Érvénytelen kapcsoló

en: Invalid time format
hu: Érvénytelen időformátum

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
hu: Kilövi ezt: %s(%s%d) ? (i/N)

en: Kill process %d ? (y/N)
hu: Kilövi a(z) %d folyamatot? (i/N)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
hu: %s(%s%d) kilőve a(z) %d szignállal

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
hu: Memória
      Vméret:        %-10s
      RSS:           %-10s 		 RSS korlát: %s
      Kód kezdete:   %#-10lx		 Kód vége:  %#-10lx
      Verem kezdete: %#-10lx
      Veremmutató (ESP): %#10lx	 Utasításmutató (EIP): %#10lx

en: Namespace option requires an argument.
hu: A névtér kapcsoló argumentumot igényel.

en: No process specification given
hu: Nincs megadva folyamatmeghatározás

en: No processes found.
hu: Nem találhatók folyamatok.

en: No such user name: %s
hu: Nincs ilyen felhasználónév: %s

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
hu: A PSmisc csomagra nem vonatkozik ABSZOLÚT SEMMILYEN GARANCIA
    Ez egy szabad szoftver, a GNU General Public License feltételei mellett
    bármikor továbbíthatja, a részletekért lásd a COPYING fájlt.

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
hu: Laphibák
      Ez a folyamat     (minor major): %8lu  %8lu
      Gyermekfolyamatok (minor major): %8lu  %8lu

en: Press return to close
hu: A bezáráshoz nyomj entert

en: Process with pid %d does not exist.
hu: Nem létezik %d PID-ű folyamat.

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
hu: Folyamat, csoport és munkamenet-azonosítók
      Folyamat az.: %d		   Szülő az.: %d
       Csoport az.: %d		 M.menet az.: %d
     T Csoport az.: %d

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
hu: Folyamat: %-14s		Állapot: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Szálak: %ld

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
hu: Ütemezés
      Irányelv: %s
      Nice:     %ld 		 RT prioritás: %ld %s

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
hu: Elküldi a(z) %s(%s%d) szignált? (i/N)

en: Specified filename %s does not exist.
hu: A megadott %s fájlnév nem létezik.

en: TERM is not set
hu: A TERM nincs beállítva

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
hu: Nem érhető el a fájl a(z) %d (%s) PID-hez

en: Unknown local port AF %d
hu: Ismeretlen helyi port AF: %d

en: Usage: fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE] [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
hu: Használat: fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n NÉVTÉR] [-k [-i] [-SZIGNÁL]] NÉV...
           fuser -l
           fuser -V
    Megjeleníti a megnevezett fájlokat, foglalatokat vagy fájlrendszereket használó
    folyamatokat.
    
      -a,--all              a nem használt fájlok is jelenjenek meg
      -i,--interactive      kérdés kilövés előtt (a -k nélkül figyelmen kívül marad)
      -k,--kill             a megnevezett fájlokhoz hozzáférő folyamatok kilövése
      -l,--list-signals     elérhető szignálnevek felsorolása
      -m,--mount            a megnevezett fájlrendszereket vagy blokkeszközöket
                              használó összes folyamat megjelenítése
      -M,--ismountpoint     kérés teljesítése csak ha a NÉV egy csatolási pont
      -n,--namespace NÉVTÉR keresés ebben a névtérben (file, udp, vagy tcp)
      -s,--silent           néma működés
      -SZIGNÁL              ezen szignál elküldése a SIGKILL helyett
      -u,--user             felhasználói azonosítók megjelenítése
      -v,--verbose          részletes kimenet
      -w,--writeonly        csak írási hozzáféréssel rendelkező folyamatok kilövése
      -V,--version          verzióinformációk megjelenítése

en: Usage: killall [-Z CONTEXT] [-u USER] [ -eIgiqrvw ] [ -SIGNAL ] NAME...
hu: Használat: killall [-Z KONTEXTUS] [-u FELHASZNÁLÓ] [ -eIgiqrvw ] [ -SZIGNÁL ] NÉV...

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
hu: Használat: killall [KAPCSOLÓ]... [--] NÉV...

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8 output 8 bit clean streams.
        -n don't display read/write from fd headers.
        -c peek at any new child processes too.
        -d remove duplicate read/writes from the output.
        -V prints version info.
        -h prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
hu: Használat: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8 8 bites tiszta adatfolyamok kiírása.
        -n ne jelenítse meg az írás/olvasást az fd fejlécekből.
        -c új gyermekfolyamatok megjelenítése.
        -d többszörös olvasások/írások eltávolítása a kimenetből.
        -V verzióinformációk kiírása.
        -h ezen súgó kiírása.
    
      A CTRL-C segítségével megszakítható a kimenet.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
hu: Használat: prtstat [kapcsolók] PID ...
               prtstat -V
    Információk kiírása egy folyamatról
        -r,--raw       Az információk nyers megjelenítése
        -V,--version   Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Usage: pstree [ -a ] [ -c ] [ -h | -H PID ] [ -l ] [ -n ] [ -p ] [ -g ] [ -u ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
           pstree -V
    Display a tree of processes.
    
      -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact       don't compact identical subtrees
      -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID,
      --highlight-pid=PID highlight this process and its ancestors
      -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
      -l, --long          don't truncate long lines
      -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
      -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
hu: Használat: pstree [ -a ] [ -c ] [ -h | -H PID ] [ -l ] [ -n ] [ -p ] [ -g ]
                      [ -u ] [ -A | -G | -U ] [ PID | FELHASZNÁLÓ ]
               pstree -V
    Megjeleníti a folyamatok fáját.
    
      -a, --arguments     parancssori argumentumok megjelenítése
      -A, --ascii         ASCII sorrajzoló karakterek használata
      -c, --compact       azonos részfákat ne tömörítse
      -h, --highlight-all az aktuális folyamat és őseinek kiemelése
        -H PID 
      --highlight-pid=PID az adott folyamat és őseinek kiemelése
      -g, --show-pgids    folyamatcsoport-azonosító megjelenítése,
                            magába foglalja a -c kapcsolót
      -G, --vt100         VT100 sorrajzoló karakterek használata
      -l, --long          ne csonkítsa a hoszú sorokat
      -n, --numeric-sort  kimenet rendezése PID szerint
      -p, --show-pids     a PID-ek megjelenítése; magába foglalja a -c kapcsolót
      -u, --uid-changes   az uid átmenetek megjelenítése
      -U, --unicode       UTF-8 (Unicode) sorrajzoló karakterek használata
      -V, --version       verzióinformációk megjelenítése

en: You can only use files with mountpoint options
hu: Fájlok csak csatolási pont kapcsolókkal használhatók

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
hu: Nem lehet egyszerre csak IPv4 és csak IPv6 foglalatokat keresni

en: You must provide at least one PID.
hu: Legalább egy PID-et meg kell adnia.

en: all option cannot be used with silent option.
hu: az összes kapcsoló nem használható a néma kapcsolóval.

en: asprintf in print_stat failed.
hu: az asprintf a print_stat hívásban sikertelen.

en: disk sleep
hu: lemez alszik

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
hu: killall: %s nem tartalmaz folyamatbejegyzéseket (nincs csatolva?)

en: killall: Bad regular expression: %s
hu: killall: Hibás reguláris kifejezés: %s

en: killall: Cannot get UID from process status
hu: killall: Nem kérhető le a felhasználói azonosító a folyamat állapotából

en: killall: Maximum number of names is %d
hu: killall: A nevek maximális száma %d

en: killall: skipping partial match %s(%d)
hu: killall: %s(%d) részleges találat átlépése

en: paging
hu: lapoz

en: running
hu: fut

en: sleeping
hu: alszik

en: traced
hu: követett

en: unknown
hu: ismeretlen

en: zombie
hu: zombi
