dpkg 1.17.0 - en to eo translation catalogue (1025 entries)

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
eo: 
     traktotaj ekigiloj de pakoj kiuj estas aŭ povas esti nesolveblaj:

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
eo: 
    Akomoda dosiero '%s', ne ekzista en la sistemo.
    Ni instalas novan akomodan dosieron laŭ via peto.

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
eo: 
    Senerarigaj elektebloj povas esti miksataj uzante bit-al-bita 'or'.
    Rimarku ke la signifoj kaj valoroj povas esti ŝanĝotaj.

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
eo: 
    Uzu `dpkg' por instali kaj forigi pakojn el via sistemo, aŭ
    'apt' aŭ 'aptitude' por uzant-faciliga pak-administrado. Pakoj
    elpakitaj uzante 'dpkg-deb --extract' estos malkorekte instalitaj !

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
eo: 
    AVERTO - uzo de elektebloj markitaj per [!] povas serioze damaĝi vian instaladon.
    Perfortaj elektebloj markitaj per [*] estas ebligataj apriore.

en:      Not modified since installation.
eo:      Ne modifita ekde la instalo.

en:      Version in package is the same as at last installation.
eo:      Versio en pako estas sama ol tiu de la lasta instalo.

en:      not a plain file          %.255s
eo:      ne estas ordinara dosiero          %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
eo:    Kion vi dezirus fari pri ĝi ?  Viaj alternativoj estas:
        Y aŭ I  : instali la version de la pakzorganto
        N aŭ O  : teni vian nune-instalitan version
          D     : montri la malsamojn inter la versioj
          Z     : lanĉi ŝelon por kontroli la situacion

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
eo:   %.250s (versio %.250s) ĉeestas kaj estas %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
eo:   %.250s (versio %.250s) estas instalota.

en:   %.250s is %s.
eo:   %.250s estas %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
eo:   %.250s estas instalita, sed ĝi estas versio %.250s.

en:   %.250s is not installed.
eo:   %.250s ne estas instalita.

en:   %.250s is to be deconfigured.
eo:   %.250s estas malakomodota.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
eo:   %.250s estas instalota, sed ĝi estas versio %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
eo:   %.250s estas forigota.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
eo:   %.250s estas malpakita, sed ĝi neniam estis akomodata.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
eo:   %.250s estas malpakita, sed ĝi estas versio %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
eo:   lasta akomodita versio de %.250s estas %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
eo:   %.250s provizas %.250s kaj ĉeestas kaj %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
eo:   %.250s provizas %.250s kaj ĝi estas instalota.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
eo:   %.250s provizas %.250s sed ĝi %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
eo:   %.250s provizas %.250s sed ĝi estas malakomodota.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
eo:   %.250s provizas %.250s sed ĝi estas forigota.

en:   %s (%s) provides %s.
eo:   %s (%s) provizas %s.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
eo:   -?, --help                       Montri tiun ĉi help-mesaĝon.
          --version                    Montri la version.

en:   Package %s awaits trigger processing.
eo:   La pako %s atendas procezadon de ekigilo.

en:   Package %s is not configured yet.
eo:   La pako %s ankoraŭ ne estas akomodita.

en:   Package %s is not installed.
eo:   La pako %s ne estas instalita.

en:   Package %s is to be removed.
eo:   La pako %s estas forigota.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
eo:   La pako %s, kiu provizas %s, atendas procezadon de ekigilo.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
eo:   La pako %s, kiu provizas %s, ankoraŭ ne estas akomodita.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
eo:   La pako %s, kiu provizas %s, ankoraŭ ne estas instalita.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
eo:   La pako %s, kiu provizas %s, estas forigota.

en:   Version of %s on system is %s.
eo:   Versio de %s en la sistemo estas %s.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
eo:   Versio de %s en la sistemo, provizita de %s, estas %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
eo:   Versio de %s por esti akomodata estas %s.

en:   link currently absent
eo:   ligo nune malĉeestas

en:   link currently points to %s
eo:   ligo nune kondukas al %s

en:   slave %s: %s
eo:   sklavo %s: %s

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
eo:  %7jd bajtoj, %5d linioj   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
eo:  %d en %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
eo[0]:  %d pako, el la jena sekcio:
eo[1]:  %d pakoj, el la jenaj sekcioj:

en:  %s (%jd bytes)
eo:  %s (%jd bajtoj)

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
eo:  %s: (%s) rompas %s kaj estas %s.

en:  %s (not a plain file)
eo:  %s (ne estas ordinara dosiero)

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
eo:  ==> Forigita (de vi aŭ de skripto) ekde la instalo.

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
eo:  ==> Dosiero en sistemo kreita de vi aŭ de skripto.
     ==> Dosiero ankaŭ en pako provizita de la pakzorganto.

en:  ==> Keeping old config file as default.
eo:  ==> Ni tenas la malnovan agordo-dosieron kiel implicitan.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
eo:  ==> Modifita (de vi aŭ de skripto) ekde la instalo.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
eo:  ==> La pak-distribuanto lanĉis ĝisdatan version.

en:  ==> Using current old file as you requested.
eo:  ==> Ni uzas nunan malnovan dosieron laŭ via peto.

en:  ==> Using new config file as default.
eo:  ==> Ni uzas novan agordo-dosieron kiel implicitan.

en:  ==> Using new file as you requested.
eo:  ==> Ni uzas novan dosieron laŭ via peto.

en:  Package %s: part(s)
eo:  Pako %s: parto(j)

en:  The default action is to install the new version.
eo:  La implicita ago estas instali la novan version.

en:  The default action is to keep your current version.
eo:  La implicita ago estas teni vian nunan version.

en:  and
eo:  kaj

en:  depends on
eo:  dependas je

en:  new debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd bytes.
eo:  nova debiana pako, versio %d.%d.
     grandeco %jd bajtoj: reg-arkivo= %jd bajtoj.

en:  old debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd, main archive=%jd.
eo:  malnova debiana pako, versio %d.%d.
     grando %jd bajtoj: reg-dosiero= %ji, ĉefa arkivo=%jd.

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
eo[0]: %d atendita programo ne estis trovata en PATH aŭ ne estas lanĉebla
    %s
eo[1]: %d atenditaj programoj ne estis trovataj en PATH aŭ ne estas lanĉeblaj
    %s

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
eo[0]: %d dosiero aŭ dosierujo aktuale instalita.)
eo[1]: %d dosieroj kaj dosierujoj aktuale instalitaj.)

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
eo[0]: %d petita reg-elemento mankas
eo[1]: %d petitaj reg-elementoj mankas

en: %s %s (Multi-Arch: %s) is not co-installable with %s which has multiple installed instances
eo: %s %s (Mult-Ark: %s) ne estas kuninstalebla kun %s, kiu havas multoblajn instalitajn specimenojn

en: %s (subprocess): %s
eo: %s (subprocezo): %s

en: %s - priority %d
eo: %s - prioritato %d

en: %s breaks %s
eo: %s rompas %s

en: %s conflicts with %s
eo: %s konfliktas kun %s

en: %s corrupt: %s
eo: %s misrompita: %s

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
eo: %s rafiniga elekteblo, --debug=<okumo> aŭ -D<okumo>:
    
     Numero  Ref. en fonto    Priskribo

en: %s depends on %s
eo: %s dependas je %s

en: %s enhances %s
eo: %s plibonigas %s

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
eo: %s perfortaj elektebloj - reg-konduto kiam problemoj trovitas:
      averti sed daŭrigi: --force-<afero>,<afero>,...
      ĉesi kun eraro:     --refuse-<afero>,<afero>,... | --no-force-<afero>,...
     Perfortaj aferoj:

en: %s is locked by another process
eo: %s estas ŝlosita de alia procezo

en: %s is missing
eo: mankas %s

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
eo: %s ne estas korekte instalita; ni preteratentas iun ajn dependecon je ĝi

en: %s pre-depends on %s
eo: %s antaŭdependas je %s

en: %s recommends %s
eo: %s rekomendas %s

en: %s suggests %s
eo: %s sugestas %s

en: %s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
eo: %s/%s estas ŝanĝita (permane aŭ perskripte); ni ŝaltas al nur permanaj ĝisdatigoj

en: %s/%s is dangling; it will be updated with best choice
eo: %s/%s "ŝancelas"; ĝi estos ĝisdatigata per plejbona elekto

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
eo: %s:
        Part-forma versio:                 %d.%d
        Parto de pako:                     %s
            ... versio:                    %s
            ... arkitekturo:               %s
            ... kontrolsumo MD5:           %s
            ... longeco:                   %jd bajtoj
            ... disigi je ĉiu:             %jd bajtoj
        Part-numero:                       %d/%d
        Part-longeco:                      %jd bajtoj
        Part-deŝovo:                       %jd bajtoj
        Part-dosiera grando (uzata parto): %jd bajtoj

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
eo: %s: conffile '%.250s' ne estas plata dosiero aŭ simbola ligo (= '%s')

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
eo: %s: conffile '%.250s' solvigas al degenerita dosiernomo
     (`%s' estas simbola ligo al `%s')

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
eo: %s: akomoda dosiero '%s' estas ringa (cirkla) ligilo
     (= `%s')

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
eo: %s: dependecaj problemoj, tamen iel ajn ni akomodas laŭ via peto:
    %s

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
eo: %s: dependecaj problemoj, tamen ni forigas ekigilojn eĉ tiel, laŭ via peto:
    %s

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
eo: %s: dependecaj problemoj, tamen ni forigas eĉ tiel, laŭ via peto:
    %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
eo: %s: eraro dum kunligado de enigo al bzip2-fluo

en: %s: error binding input to gzip stream
eo: %s: eraro dum kunligado de enigo al gzip-fluo

en: %s: error binding output to bzip2 stream
eo: %s: eraro dum kunligado de eligo al bzip2-fluo

en: %s: error binding output to gzip stream
eo: %s: eraro dum kunligado de eligo al gzip-fluo

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
eo: %s:malsukceso dum ligigo de '%.250s' al '%.250s': %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
eo: %s: malsukceso dum forigo de '%.250s' (antaŭ ol anstataŭigi): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
eo: %s: malsukceso dum forigo de '%.250s': %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
eo: %s: malsukceso dum forigo de malnova sekurkopio '%.250s': %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
eo: %s: malsukcesis forigi malnovan distribuitan version '%.250s': %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
eo: %s: malsukceso dum renomigo de '%.250s' al '%.250s': %s

en: %s: internal bzip2 read error
eo: %s: interna leg-eraro de bzip2

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
eo: %s: interna leg-eraro de bzip2: '%s'

en: %s: internal bzip2 write error
eo: %s: interna skrib-eraro de bzip2

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
eo: %s: interna skrib-eraro de bzip2: '%s'

en: %s: internal gzip read error
eo: %s: interna leg-eraro de gzip

en: %s: internal gzip read error: '%s'
eo: %s: interna leg-eraro de gzip: '%s'

en: %s: internal gzip write error
eo: %s: interna skrib-eraro de gzip

en: %s: internal gzip write error: %s
eo: %s: interna skrib-eraro de gzip: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
eo: %s: interna skrib-eraro de gzip: '%s'

en: %s: lzma close error
eo: %s: ferm-eraro de lzma

en: %s: lzma error: %s
eo: %s: eraro de lzma: %s

en: %s: lzma read error
eo: %s: leg-eraro de lzma

en: %s: lzma write error
eo: %s: skrib-eraro de lzma

en: %s: pass-through copy error: %s
eo: %s: eraro de preter-pasa kopio: %s

en: %s: unable to open %s for hash: %s
eo: %s: ne eblas malfermi %s por haketi: %s

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
eo: %s: ne eblas uzi readlink je conffile '%s'
     (= `%s'): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
eo: %s: ne eblas legi staton de akomoda dosiero '%s'
     (= `%s'): %s

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
eo: '%.255s' enhavas neniun regadan elementon '%.255s'

en: '%.255s' is not a debian format archive
eo: '%.255s' ne estas debian-forma arkivo

en: '%.50s' is not allowed for %s
eo: '%.50s' ne estas permesata por %s

en: '%s' clashes with '%s'
eo: '%s' kolizias kun '%s'

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
eo: '%s' enhavas tiun valoron Priority difinitan de uzanto: '%s'

en: '%s' does not take a value
eo: '%s' ne akceptas valoron

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
eo: kampo '%s', malvalida pak-nomo '%.255s': %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
eo: kampo '%s', mankas arkitektura nomo; aŭ estas rubaĵo tie, kie arkitektura nomo estis atendata

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
eo: kampo '%s', mankanta pak-nomo, aŭ rubaĵo tie, kie pak-nomo estis atendita

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
eo: kampo `%s', referenco al '%.255s':
     '%c' estas malaktuala, uzu '%c=' aŭ '%c%c' anstataŭe

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
eo: kampo '%s', referenco al '%.255s':
     malĝusta versio-rilato %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
eo: kampo `%s', referenco al '%.255s':
     implicita ekzakta kongruo al versi-numero, ni sugestas uzon de '=' anstataŭe

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
eo: kampo `%s', referenco al '%.255s':
     versio-valoro komencas per ne-alfanumero, ni sugestas aldonon de spaco

en: '%s' field, reference to '%.255s': error in version
eo: kampo '%s', referenco al '%.255s': eraro en versio

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
eo: kampo '%s', referenco al '%.255s': malvalida arkitektura nomo '%.255s': %s

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c'
eo: kampo '%s', referenco al '%.255s': la versio enhavas '%c'

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
eo: kampo '%s', referenco al '%.255s': versio ne finigita

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
eo: kampo '%s', sintaksa eraro post referenco al pako '%.255s'

en: '%s' is not a valid architecture name: %s
eo: '%s' ne estas valida arkitektura nomo: %s

en: '%s' needs a value
eo: '%s' bezonas valoron

en: '%s' not found in PATH or not executable
eo: '%s' ne estis trovata en PATH aŭ ne estas lanĉebla

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
eo: (Ni rimarkas malaperon de %s, kiu estas entute anstataŭita.)

en: (Reading database ...
eo: (Legado de datumbazo ...

en: (no description available)
eo: (neniu priskribo disponeblas)

en: (total %jd bytes)
eo: (entute %jd bajtoj)

en: , core dumped
eo: , nekropsiita

en: -%c option does not take a value
eo: elekteblo -%c ne akceptas valoron

en: -%c option takes a value
eo: elekteblo -%c postulas valoron

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
eo: --%s --pending prenas neniun ne-elektecan argumenton

en: --%s --recursive needs at least one path argument
eo: --%s --recursive bezonas minimume unu voj-parametro

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
eo: --%s bezonas argumenton kun dosiernomo .deb kaj dosierujo

en: --%s needs <name>
eo: --%s bezonas <nomo>

en: --%s needs <name> <path>
eo: --%s bezonas <nomo> <vojo>

en: --%s needs a .deb filename argument
eo: --%s bezonas argumenton kun dosiernomo .deb

en: --%s needs a <directory> argument
eo: --%s bezonas argumenton <dosierujo>

en: --%s needs a <file> argument
eo: --%s bezonas argumenton <dosiero>

en: --%s needs a single argument
eo: --%s bezonas unuopan argumenton

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
eo: --%s bezonas celatan dosierujon.
    Eble vi devus uzi dpkg --install ?

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
eo: --%s postulas validan pak-nomon sed '%.250s' ne estas: %s

en: --%s needs at least one package archive file argument
eo: --%s bezonas minimume unu pakan arkivan dosieran argumenton

en: --%s needs at least one package name argument
eo: --%s bezonas minimume unu argumenton por pak-nomo

en: --%s needs four arguments
eo: --%s bezonas kvar argumentojn

en: --%s option does not take a value
eo: elekteblo --%s ne akceptas valoron

en: --%s option takes a value
eo: elekteblo --%s postulas valoron

en: --%s requires a positive octal argument
eo: --%s postulas pozitivan okuman argumenton

en: --%s requires one or more part file arguments
eo: --%s postulas unu aŭ pli part-dosierajn argumentojn

en: --%s takes at most one Packages-file argument
eo: --%s prenas maksimume unu argumenton por dosiero Packages

en: --%s takes at most two arguments
eo: --%s prenas maksimume du argumentojn

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
eo: --%s prenas maksimume du argumentojn (.deb kaj dosierujon)

en: --%s takes exactly one argument
eo: --%s prenas precize unu argumenton

en: --%s takes exactly two arguments
eo: --%s prenas precize du argumentojn

en: --%s takes no arguments
eo: --%s postulas neniun argumenton

en: --%s takes one package name argument
eo: --%s prenas unu argumenton de pak-nomo

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
eo: --%s prenas nur unu argumenton (dosiernomo .deb)

en: --auto requires exactly one part file argument
eo: --auto postulas precize unu part-dosieran argumenton

en: --auto requires the use of the --output option
eo: --auto postulas uzon de la elekteblo --output

en: --compare-versions bad relation
eo: malĝusta rilato por --compare-versions

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
eo: --compare-versions postulas tri argumentojn: <versio> <rilato> <versio>

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
eo: --install bezonas <ligo> <nomo> <vojo> <prioritato>

en: --search needs at least one file name pattern argument
eo: --search bezonas minimume unu modelon de dosiernomo kiel argumenton

en: --slave needs <link> <name> <path>
eo: --slave bezonas <ligo> <nomo> <vojo>

en: --slave only allowed with --install
eo: --slave nur permesite kun --install

en: --split needs a source filename argument
eo: --split bezonas argumenton pri fonta dosiernomo

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
eo: --split prenas maksimume fontan dosiernomon kaj celan prefikson

en: --update given but %s does not exist
eo: --update indikite sed %s ne ekzistas

en: --update is useless for --remove
eo: --update estas neutila por --remove

en: ... it looks like that went OK
eo: ... ŝajne ĉio sukcesis

en: ; however:
eo: ; tamen:

en: <compress> from tar -cf
eo: <kompakti> el tar -cf

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
eo: <deb> estas la dosiernomo de Debian-forma arkivo.
    <c-dosiero> estas la nomo de administra dosier-elemento.
    <cfield> estas la nomo de kampo en la ĉefa dosiero 'control'.

en: <decompress>
eo: <malkompaktigo>

en: <link> and <path> can't be the same
eo: <ligo> kaj <vojo> ne povas esti samaj

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
eo: <ligo> estas simbol-ligo kondukanta al %s/<nomo>.
      (ekz. /usr/bin/pager)
    <nomo> estas mastra nomo por tiu ĉi ligo-grupo.
      (ekz. pager)
    <vojo> estas la loko de unu el la alternativaj cel-dosieroj.
      (ekz. /usr/bin/less)
    <prioritato> estas entjero; elektebloj kun pli grandaj numeroj havas pli altan prioritaton en
      aŭtomata reĝimo.

en: <package status and progress file descriptor>
eo: <pak-stato kaj progresa dosier-priskribilo>

en: <standard error>
eo: <norma eraro>

en: <standard input>
eo: <norma enigo>

en: <standard output>
eo: <norma eligo>

en: Adding '%s'
eo: Aldonado de '%s'

en: Allow installation of conflicting packages
eo: Permesi instalon de konfliktantaj pakoj

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
eo: Alternativo %s neŝanĝita ĉar elekto %s ne disponeblas.

en: Always install missing config files
eo: Ĉiam instali mankantajn akomod-dosierojn

en: Always use the new config files, don't prompt
eo: Ĉiam uzi la novajn akomod-dosierojn, ne demandi

en: Always use the old config files, don't prompt
eo: Ĉiam uzi la malnovajn akomod-dosierojn, ne demandi

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
eo: Alia procezo ŝlosis la datumbazon por skribado, kaj ĝi povos esti modifanta
    ĝin nun, kelkaj el la sekvaj problemoj povos esti ĝuste pro tio.

en: Architecture
eo: Arkitekturo

en: Authenticating %s ...
eo: Aŭtentikigado de %s ...

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
eo: Komandojs:
      --add <posedanto> <grupo> <reĝimo> <vojo>
                               aldoni novan registron <vojo> en la datumbazon.
      --remove <vojo>          forigi <vojo>-on el la datumbazo.
      --list [<glob-ŝablono>]  listigi nunajn preterpasojn en la datumbazo.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
eo: Komandoj:
      --check-supported                Kontroli ĉu la plenumata dpkg subtenas ekigilojn.

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
eo: Komandoj:
      --install <ligo> <nomo> <vojo> <prioritato>
        [--slave <ligo> <nomo> <vojo>] ...
                               aldoni grupon de alternativoj al la sistemo.
      --remove <nomo> <vojo>   forigi <vojon> el la grupo de alternativo <nomo>.
      --remove-all <nomo>      forigi grupon <nomo> el la sistemo de alternativoj.
      --auto <nomo>            ŝalti la mastran ligon <nomo> al aŭtomata reĝimo.
      --display <nomo>         montrigi informon pri la grupo <nomo>.
      --query <nomo>           maŝin-analizebla versio de --display <nomo>.
      --list <nomo>            montrigi ĉiujn celojn de la grupo <nomo>.
      --get-selections         listigi mastrajn alternativajn nomojn kaj ties statojn.
      --set-selections         legi alternativajn statojn el la norma enigo.
      --config <nomo>          montri alternativojn por la grupo <nomo> kaj peti de la
                               uzanto por elekti unu.
      --set <nomo> <vojo>      difini <vojo> kiel alternativon por <nomo>.
      --all                    voki --config por ĉiuj alternativoj.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile> ...]    Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield> ...]  Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
eo: Komandoj:
      -b|--build <dosierujo> [<deb>]    Konstrui arkivon.
      -c|--contents <deb>               Listigi enhavon.
      -I|--info <deb> [<c-dosiero> ...] Montrigi informon per stdout.
      -W|--show <deb>                   Montrigi informon pri pako(j)
      -f|--field <deb> [<c-kampo> ...]  Montrigi kampo(j)n per stdout.
      -e|--control <deb> [<dosierujo>]  Elpaki reg-informon.
      -x|--extract <deb> <dosierujo>    Elpaki dosierojn.
      -X|--vextract <deb> <dosierujo>   Elpaki kaj listigi dosierojn.
      -R|--raw-extract <deb> <dosierujo>
                                        Elpaki reg-informon kaj dosierojn.
      --ctrl-tarfile <deb>              Eligi regan tar-dosieron.
      --fsys-tarfile <deb>              Eligi dosiersisteman tar-dosieron.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
eo: Komandoj:
      -s|--split <dosiero> [<prefikso>] Disigi arkivon.
      -j|--join <parto> <parto> ...     Kunmeti partojn.
      -I|--info <parto> ...             Montrigi informon pri parto.
      -a|--auto -o <kompletigi> <parto> Aŭtomate akumuli partojn.
      -l|--listq                        Listigi malkongruintajn pecojn.
      -d|--discard [<dosiernomo> ...]   Forlasi malkongruintajn pecojn.

en: Commands:
      -s|--status <package> ...        Display package status details.
      -p|--print-avail <package> ...   Display available version details.
      -L|--listfiles <package> ...     List files 'owned' by package(s).
      -l|--list [<pattern> ...]        List packages concisely.
      -W|--show [<pattern> ...]        Show information on package(s).
      -S|--search <pattern> ...        Find package(s) owning file(s).
         --control-list <package>      Print the package control file list.
         --control-show <package> <file>
                                       Show the package control file.
      -c|--control-path <package> [<file>]
                                       Print path for package control file.
eo: Komandoj:
      -s|--status <pako> ...        Montrigi detalojn pri stato de la pako.
      -p|--print-avail <pako> ...   Montrigi disponeblajn versi-detalojn.
      -L|--listfiles <pako> ...     Listigi dosierojn 'posedatajn' de pako(j).
      -l|--list [<ŝablono> ...]     Listigi pakojn resume.
      -W|--show <ŝablono> ...       Montri informon pri pako(j).
      -S|--search <ŝablono> ...     Trovi pako(j)n posedanta(j)n dosiero(j)n.
         --control-list <pako>      Printi liston pri la pak-regdosiero.
         --control-show <pako> <dosiero>
                                    Montri la pak-regdosieron.
      -c|--control-path <pako> [<dosiero>]
                                    Printi vojon por pak-regdosiero.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
eo: Komandoj:
      [--add] <dosiero>        aldoni deturnon.
      --remove <dosiero>       forigi la deturnojn.
      --list [<glob-ŝablono>]  montri dosier-deturnojn.
      --listpackage <dosiero>  montri pakon kiu deturnas la dosieron.
      --truename <dosiero>     liveri la deturnitan dosieron.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
eo: Komparaj operatoroj por --compare-versions estas:
      lt le eq ne ge gt       (konsideri malplenan version kiel pli malnova ol iu ajn versio);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (konsideri malplenan version kiel pli nova ol iu ajn versio);
      < << <= = >= >> >       (nur por kongrueco al reg-dosiera sintakso).

en: Config-Version for package with inappropriate Status
eo: 'Config-Version' por pako kun maltaŭga 'Status'

en: Configuration file '%s'
eo: Akomoda dosiero '%s'

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
eo: Akomoda dosiero '%s' (fakte '%s')

en: Configure any package which may help this one
eo: Akomodi iun ajn pakon kiu povas helpi tiun ĉi

en: De-configuring %s (%s) ...
eo: Malakomodado de %s (%s) ...

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
eo: Malakomodado de %s (%s), por ebligi forigon de %s (%s) ...

en: Debian %s package management program query tool version %s.
eo: Debiana %s petilo de pak-administra programo, versio %s.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
eo: Debiana pako %s ekigila utilaĵo, versio %s.

en: Debian %s version %s.
eo: Debian %s versio %s.

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
eo: Debiana '%s' pak-arkiva bazprograma versio %s.

en: Debian '%s' package management program version %s.
eo: Debian '%s', pak-administra programo versio %s.

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
eo: Debiana pako '%s' disig/kunmetiga ilo; versio %s.

en: Deleted %s.
eo: Ni forigis %s.

en: Dependencies and conflicts
eo: Dependoj kaj konfliktoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
eo: Dezirate=U-nekonate/Instali/foRigi/Purigi/H-teni
    | Stato=Ne/Inst/C-akmd-dosieroj/U-malpak/F-duon-akmd/H-duon-inst/W-ekigil-atend/T-ekigil-traktote
    |/ Err?=(nenio)/Reinst-postulate (Stato,Err: majuskle=malbone)

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
eo: Ne realigi sekurajn en/eligajn operaciojn dum malpakado

en: Errors were encountered while processing:
eo: Eraroj aperis dum procezado de:

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
eo: Elir-stato:
      0 = Bone
      1 = kun --auto, dosiero ne estas parto
      2 = problemo

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
eo: La dosiero '%.250s' ne estas parto el plurparta arkivo.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
eo: Formo-sintakso:
      Formo estas ĉeno kiu estos eligita por ĉiu pako. La formo
      povas inkluzivi la ordinarajn eskap-sekvojn \n (novlinio), \r (lini-
      retroiro) aŭ \\ (simpla retroklinaĵo). Pak-informo povas esti inkluzivata
      per enmeto de varieblaj referencoj al pak-kampoj uzante la sintakson ${var[;width]}
      Kampoj estos dekstrigataj, krom se la larĝeco estos negativa: tiakondiĉe estos
      uzata maldekstrigo.

en: Generally helpful progress information
eo: Ĝenerale helpa progres-informo

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
eo: Ni preteratentas peton forigi kunhavatan deturnon '%s'.

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
eo: ni preteratentas peton renomigi dosieron '%s', posedata de deturna pako '%s'

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
eo[0]: Informaro pri %d pako estis ĝisdatigata.
eo[1]: Informaro pri %d pakoj estis ĝisdatigata.

en: Insane amounts of drivel
eo: Freneza kvanto da sensencaĵoj

en: Install a package even if it fails authenticity check
eo: Instali pakon eĉ se ĝi malsukcesas aŭtentikan kontrolon

en: Install even if it would break another package
eo: Instali eĉ se ĝi rompus alian pakon

en: Installing new version of config file %s ...
eo: Instalado de nova versio de akomoda dosiero %s ...

en: Invocation and status of maintainer scripts
eo: Alvokado kaj stato de skriptoj de la pakzorganto

en: Junk files left around in the depot directory:
eo: Senutilaj dosieroj restis en la proviz-dosierujo:

en: Leaving '%s'
eo: Ni lasas '%s'

en: Lots of dependencies/conflicts output
eo: Multe da dependeca/konflikta eligo

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
eo: Multe da sensencaĵoj pri ekz. la dosierujo dpkg/info

en: Lots of output for each configuration file
eo: Multe da eligo por ĉiu akomoda dosiero

en: Lots of output for each file processed
eo: Multe da eligo por ĉiu dosiero procezita

en: Lots of output regarding triggers
eo: Multe la eligo pri ekigiloj

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
eo: Pli ol unu kopio de la pako %s estis elpakata
     en tiu ĉi plenumo ! Ni akomodas ĝin nur unufoje.

en: Name
eo: Nomo

en: No diversion '%s', none removed.
eo: Neniu deturno '%s', neniu forigita.

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
eo: Rim.: PATH por la ĉefuzanto ordinare devas enhavi /usr/local/sbin, /usr/sbin kaj /sbin

en: Nothing to configure.
eo: Nenio por akomodi.

en: Offer to replace config files with no new versions
eo: Oferi anstataŭigi akomod-dosierojn kiuj havas neniujn novajn versiojn

en: Options:
      --admindir <directory>   set the directory with the statoverride file.
      --update                 immediately update <path> permissions.
      --force                  force an action even if a sanity check fails.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
eo: Elektebloj:
      --admindir <dosierujo>   difini la dosierujon kun la dosiero 'statoverride'.
      --update                 senpere ĝisdatigi alireblecojn de <vojo>.
      --force                  perforti agon eĉ se koherec-kontrolo malsukcesas.
      --quiet                  silenta procezado, minimuma eligo.
      --help                   montri tiun ĉi help-mesaĝon.
      --version                montri la version.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
eo: Elektebloj:
      --admindir=<dosierujo>           Uzi <dosierujon> anstataŭ %s.
      --by-package=<pako>              Preterpasi ekigil-atendanton (ordinare ŝaltite)
                                         de dpkg).
      --await                          La pako bezonas atendi la procezadon.
      --no-await                       Neniu pako bezonas atendi la procezadon.
      --no-act                         Simple testi - ne ŝanĝi ion ajn fakte.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
eo: Elektebloj:
      --admindir=<dosierujo>          Uzi <dosierujo> anstataŭ %s.
      --load-avail                    Uzi disponeblan dosieron je --show kaj --list.
      -f|--showformat=<formo>         Uzi alternativan formon por --show.

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>,...
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-...                Override problems (see --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Stop when problems encountered.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
eo: Elektebloj:
      --admindir=<dosierujo>     Uzi <dosierujo> anstataŭ %s.
      --root=<dosierujo>         Instali en malsama radika dosierujo.
      --instdir=<dosierujo>      Ŝanĝi instalan dosierujon sen ŝanĝi administran dosierujon.
      --path-exclude=<ŝablono>   Ne instali vojojn, kiuj kongruas al la ŝela ŝablono.
      --path-include=<ŝablono>   Re-inkluzivigi ŝablonon post ĵusan forigon.
      -O|--selected-only         Preterpasi pakojn ne elektitajn por instalo/promocio.
      -E|--skip-same-version     Preterpasi pakojn kies sama versio estu instalita.
      -G|--refuse-downgrade      Preterpasi pakojn kun pli malnova versio ol instalite.
      -B|--auto-deconfigure      Instali eĉ se tio rompus iun alian pakon.
      --[no-]triggers            Preterpasi aŭ perforti sekvan ekigilan procezadon.
      --verify-format=<formo>    Kontroli eligan formon (subtenata: 'rpm').
      --no-debsig                Ne provi kontroli pakajn subskribojn.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Simple montri kion oni farus - ne plenumi.
      -D|--debug=<okumo>         Ebligi senerarigon (vidu -Dhelp aŭ --debug=help).
      --status-fd <n>            Sendi ĝisdatigojn de stat-ŝanĝoj al dosier-priskribilo <n>.
      --status-logger=<komando>  Sendi stat-ŝanĝajn ĝisdatigojn al la norm-enigo de<komando>.
      --log=<dosiernomo>           Protokoli stat-ŝanĝojn kaj agadon al <dosiernomo>.
      --ignore-depends=<pako>,...
                                 Preteratenti dependojn koncernantajn <pako>.
      --force-...                Preterpasi problemojn (vidu --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Ĉesi kiam problemoj aperos.
      --abort-after <n>          Ĉesi post trovo de <n> eraroj.

en: Options:
      --altdir <directory>     change the alternatives directory.
      --admindir <directory>   change the administrative directory.
      --log <file>             change the log file.
      --force                  allow replacing files with alternative links.
      --skip-auto              skip prompt for alternatives correctly configured
                               in automatic mode (relevant for --config only)
      --verbose                verbose operation, more output.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
eo: Elektebloj:
      --altdir <dosierujo>     ŝanĝi la dosierujon alternatives.
      --admindir <dosierujo>   ŝanĝi la administran dosierujon.
      --log <dosiero>          ŝanĝi la protokolan dosieron.
      --force                  ebligas anstataŭigon de dosieroj per alternativaj ligoj.
      --skip-auto              preterpasi komand-inviton por alternativoj korekte agorditaj
                               en aŭtomata reĝimo (efike nur por --config)
      --verbose                detaliga funkciado, pli da eligo.
      --quiet                  kvieta funkciado, minimuma eligo.
      --help                   montri tiun ĉi help-mesaĝon.
      --version                montri la version.

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
eo: Elektebloj:
      --depotdir <dosierujo>           Uzi <dosieron> anstataŭ %s/%s.
      -S|--partsize <grandeco>         Laŭ KiB, por -s (apriore 450).
      -o|--output <dosiero>            Dosiernomo, por -j (apriore estas
                                         <pako>_<versio>_<ark>.deb).
      -Q|--npquiet                     Silenti kiam -a ne estas parto.
      --msdos                          Generi dosiernomojn laŭ la formo 8.3.

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
eo: Elektebloj:
      --package <pako>          nomo de la pako kies kopio de <dosiero> ne estos
                                  deturnita.
      --local                   ĉiuj versioj de pakoj estas deturnitaj.
      --divert <deturni-al>     la nomo uzata de aliaj versioj de pakoj.
      --rename                  ja deŝovi la dosieron (aŭ retroiren).
      --admindir <dosierujo>    difini la dosierujon kun la dosiero de deturnoj.
      --test                    fari nenion, nur elmontri.
      --quiet                   silenta procezado, minimuma eligo.
      --help                    montri tiun ĉi help-mesaĝon.
      --version                 montri la version.

en: Output for each configuration file
eo: Eligi por ĉiu akomoda dosiero

en: Output for each file processed
eo: Eligi por ĉiu dosiero procezita

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
eo: Anstataŭigi deturnitan dosieron per ne-deturnita versio

en: Overwrite a file from one package with another
eo: Anstataŭigi dosieron de unu pako per alia

en: Overwrite one package's directory with another's file
eo: Anstataŭigi pak-dosierujon per tiu de alia dosiero

en: PATH is missing important programs, problems likely
eo: PATH malhavas gravajn programojn, problemoj okazos

en: PATH is not set
eo: PATH ne estas difinita

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
eo: La pako %s estas je tenado, ni ne tuŝas ĝin. Uzu --force-hold por preterpasi.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
eo: La pako %s listiĝas pli ol unufoje, ni procezas nur unufoje.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
eo: La pako '%s' ne enhavas iun ajn dosieron (!)

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
eo: Pako kiu estas en stato ne-instalita havas 'conffiles', ni forlasas ilin

en: Packages not yet reassembled:
eo: Pakoj ankoraŭ ne remuntitaj:

en: Part %d of package %s filed (still want
eo: La parto %d de la pako %s malsukcesis (ankoraŭ volas

en: Path
eo: Vojo

en: Pre-Depends field
eo: kampo Pre-Depends

en: Preparing to unpack %s ...
eo: Preparado por anstataŭigi %s ...

en: Priority
eo: Prioritato

en: Process even packages with wrong or no architecture
eo: Procezi eĉ pakojn kun malĝusta aŭ neniu arkitekturo

en: Process even packages with wrong versions
eo: Procezi eĉ pakojn kun malĝustaj versioj

en: Process incidental packages even when on hold
eo: Procezi eventualajn pakojn eĉ kiam sub tenado

en: Processing triggers for %s (%s) ...
eo: Procezado de ekigiloj por %s (%s) ...

en: Processing was halted because there were too many errors.
eo: Procezado estis haltata ĉar estis tro da eraroj.

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
eo: Purigado de akomodaj dosieroj por %s (%s) ...

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
eo[0]: Kunmetado de la pako %s el %d parto:
eo[1]: Kunmetado de la pako %s el %d partoj:

en: Recorded info about %s from %s.
eo: Registrita informo pri %s el %s.

en: Remove an essential package
eo: Forigi esencan pakon

en: Remove packages which require installation
eo: Forigi pakojn kiuj bezonas instalado

en: Removing %s (%s) ...
eo: Forigado de %s (%s) ...

en: Removing '%s'
eo: Forigado de '%s'

en: Replace a package with a lower version
eo: Anstataŭigi pakon per pli malalta versio

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
eo: Anstataŭigita per dosieroj en la instalita pako %s (%s) ...

en: Replacing available packages info, using %s.
eo: Ni anstataŭigas disponeblan pak-informaron, uzante %s.

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
eo: Anstataŭigo de dosieroj en la malnova pako %s (%s) ...

en: Selecting previously unselected package %s.
eo: Elektado de la antaŭe neelektita pako %s.

en: Selection
eo: Elekto

en: Set all force options
eo: Difini ĉiujn perfortajn elekteblojn

en: Setting up %s (%s) ...
eo: Ni alĝustigas %s (%s) ...

en: Silly amounts of output regarding triggers
eo: Stulta kvanto da eligo pri ekigiloj

en: Skip invalid line: %s
eo: Ni preterlasas malvalidan linion: %s

en: Skip unknown alternative %s.
eo: Preterpasi nekonatan alternativon %s.

en: Skipping unselected package %s.
eo: Preterpaso de neelektita pako %s.

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
eo[0]: Disigado de la pako %s en %d parto:
eo[1]: Disigado de la pako %s el %d partoj:

en: Status
eo: Stato

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
eo: La jenaj pakoj atendas procezadon de la ekigiloj kiujn ili aktivigis
    en aliaj pakoj.  Tiu procezado povas esti petata uzante dselect aŭ la
    komandon 'dpkg --configure --pending' (aŭ 'dpkg --triggers-only'):

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
eo: La jenaj pakoj estas malordigitaj pro gravaj problemoj okazintaj dum
    la instalo.  Ili devas esti reinstalataj por ke ili (kaj iu ajn pako
    kiu dependas je ili) funkciu ĝuste:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
eo: La sekvaj pakoj malhavas la list-kontrolan dosieron en la 
    datumbanko, ili bezonas esti reinstalataj:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
eo: La sekvaj pakoj malhavas la md5sums-kontrolan dosieron en la 
    datumbazo, ili bezonas esti reinstalataj:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
eo: La jenaj pakoj estas nur duone akomoditaj, probable pro problemoj okazintaj
    dum ties unua akomodado.  La akomodado devus esti reprovita per la komando
    'dpkg --configure <pako>' aŭ per la akomoda menuero en dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
eo: La jenaj pakoj estas nur duone akomoditaj, pro problemoj okazintaj dum
    la akomodado.  La instalado probable povas esti kompletata per reprovo;
    la pakoj povas esti forigataj per dselect aŭ per 'dpkg --remove':

en: The following packages do not have an architecture:
eo: La sekvaj pakoj ne havas arkitekturon:

en: The following packages have an illegal architecture:
eo: La sekvaj pakoj havas malvalidan arkitekturon:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
eo: La sekvaj pakoj havas nekonatan fremdan arkitekturon, kiu kaŭzos
    dependecajn problemojn en ekster-interfaciloj. Tio ĉi povas esti riparata
    per registro de frenda arkitekuro kun dpkg --add-architecture:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
eo: La jenaj pakoj estis ekigitaj, sed la ekigila procezado ankoraŭ
    ne estas plenumita.  Ekigila procezado povas esti petata uzante
    dselect aŭ 'dpkg --configure --pending' (aŭ 'dpkg --triggers-only'):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
eo: La jenaj pakoj estas malpakitaj sed ankoraŭ ne akomoditaj.
    Ili devas esti akomodataj per 'dpkg --configure' aŭ per la
    akomoda menuero en dselect por ke ili funkciu:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
eo[0]: Estas %d elekto por la alternativo %s (provizanta %s).
eo[1]: Estas %d elektoj por la alternativo %s (provizanta %s).

en: There is no program which provides %s.
eo: Estas neniu programo kiu provizas %s.

en: There is only one alternative in link group %s (providing %s): %s
eo: Estas nur unu alternativo en la ligo-grupo %s (provizanta %s): %s

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
eo: Tio ĉi estas libera programaro; legu la Ĝeneralan Publikan Permeson de GNU versio 2 aŭ
    posta por kopi-kondiĉoj. Estas NENIU garantio.

en: Trigger activation and processing
eo: Aktivado kaj procezado de ekigilo

en: Try to (de)install things even when not root
eo: Provi (mal)instali aferojn eĉ kiam ne ĉefuzanto

en: Turn all dependency problems into warnings
eo: Igi ĉiujn dependecajn problemojn al avertoj

en: Turn dependency version problems into warnings
eo: Igi dependec-versiajn problemojn al avertoj

en: Type 'exit' when you're done.
eo: Tajpu 'exit' kiam vi finos.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
eo: Tajpu dpkg --help por helpo pri instalado kaj malinstalado de pakoj [*];
    Uzu 'apt' aŭ 'aptitude' por uzant-faciliga administrado de pakoj;
    Tajpu dpkg -Dhelp por listo de senerarigaj flag-valoroj de dpkg;
    Tajpu dpkg --force-help por listo de perfortigaj elektebloj;
    Tajpu dpkg-deb --help por helpo pri traktado de dosieroj *.deb;
    
    Elektebloj markitaj per [*] produktas multan eligon - duktu ĝin tra 'less' aŭ 'more' !

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
eo: Tajpu dpkg-deb --help por helpo pri traktado de dosieroj *.deb;
    Tajpu dpkg --help por helpo pri instalo kaj malinstalo de pakoj.

en: Type dpkg-split --help for help.
eo: Tajpu dpkg-split --help por helpo.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
eo: Tajpu dpkg-trigger --help por helpo pri tiu ĉi utilaĵo.

en: Unpacking %s (%s) ...
eo: Elpakado de %s (%s) ...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
eo: Elpakado de %s (%s) sur (%s) ...

en: Updating available packages info, using %s.
eo: Ni ĝisdatigas disponeblan pak-informaron, uzante %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
eo: Uzmaniero: %s [<elekteblo> ...] <komando>

en: Usage: %s [<options> ...] <trigger-name>
           %s [<options> ...] <command>
eo: Uzmaniero: %s [<elektebloj> ...] <ekigil-nomo>
           %s [<elektebloj> ...] <komando>

en: Use '%s --help' for program usage information.
eo: Uzu '%s --help' por havi informon pri uzo de la programo.

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
eo: Uzu 'apt' aŭ 'aptitude' por uzant-faciliga pak-administrado.

en: Use --help for help about diverting files.
eo: Uzu --help por helpo pri deturnaj pakoj.

en: Use --help for help about overriding file stat information.
eo: Uzu --help por helpo pri preterpaso de dosier-stata informaro.

en: Use --help for help about querying packages.
eo: Uzu --help por helpo pri postulantaj pakoj.

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
eo: Uzu dpkg --info (= dpkg-deb --info) por ekzameni arkivajn dosierojn,
    kaj dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) por listigi iliajn enhavojn.

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
eo: Uzi la aprioran elekteblon por novaj akomod-dosieroj
    se iu estos disponigita, kaj ne demandi. Se neniu
    aprioraĵo povas esti trovata, vi estos demandata, nur
    ne, se unu el la elektebloj 'confold' aŭ 'confnew'
    ankaŭ estos provizita

en: Version
eo: Versio

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
eo: Versio de dpkg kun funkcianta subteno al %s ankoraŭ ne estas
    akomodita. Bonvolu uzi 'dpkg --configure dpkg', kaj poste reprovu.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
eo: Dum aldonado, apriore estas --local kaj -divert <original>.distrib.
    Dum forigado, --package aŭ --local kaj --divert devas kongrui se indikite.
    Skriptoj preint/postrm de la pako devos ĉiam indiki --package kaj --divert.

en: Would remove or purge %s (%s) ...
eo: Forigus aŭ purigus %s  (%s) ...

en: [default=N]
eo: [implicite=n]

en: [default=Y]
eo: [implicite=Y]

en: [no default]
eo: [neniu implicitaĵo]

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
eo: 'admindir' devas esti ene de 'instdir' por ke dpkg funkciu ĝuste

en: also configuring '%s' (required by '%s')
eo: ni ankaŭ akomodas '%s' (postulata de '%s')

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
eo: la alternativo %s (parto de ligo-grupo %s) ne ekzistas; ni forigas el la listo de alternativoj

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
eo: la alternativo %s ne povas esti mastra: ĝi estas sklavo de %s

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
eo: la alternativo %s ne povas esti sklavo de %s: ĝi estas mastra alternativo

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
eo: la alternativo %s ne povas esti sklavo de %s: ĝi estas sklavo de %s

en: alternative %s for %s not registered; not removing
eo: la alternativo %s por %s ne estas registrita; ni ne forigas

en: alternative %s for %s not registered; not setting
eo: la alternativo %s por %s ne estas registrita; ni ne difinas ĝin

en: alternative link %s is already managed by %s
eo: la alternativa ligo %s jam estas zorgata de %s

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
eo: la alternativa ligo %s jam estas zorgata de %s (sklavo de %s)

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
eo: la alternativa ligo ne estas absoluta kiel ĝi devus esti: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
eo: alternativa nomo (%s) ne devas enhavi '/' kaj spacojn

en: alternative path %s doesn't exist
eo: la alternativa vojo %s ne ekzistas

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
eo: la alternativa vojo ne estas absoluta kiel ĝi devus esti: %s

en: alternatives ('|') not allowed in %s field
eo: alternativoj ('|') ne estas permesataj en kampo %s

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
eo: dusenca pak-nomo '%s' kun pli ol unu instalita specimeno

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
eo: Preterpaso por '%s' jam ekzistas, sed --force estas specifita, do ĝi estos preteratentita

en: an override for '%s' already exists; aborting
eo: preterpaso por '%s' jam ekzistas; ni ĉesigas

en: any diversion of %s
eo: iu ajn deturno de %s

en: any diversion of %s to %s
eo: iu ajn deturno de %s al %s

en: ar member name '%s' length too long
eo: membro-nomo '%s' de ar estas tro longa

en: ar member size %jd too large
eo: membro-grando %jd de ar estas tro larĝa

[ctx: architecture]
en: <empty>
eo: <vaka>

[ctx: architecture]
en: <none>
eo: <nenio>

[ctx: architecture]
en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: architecture '%s' is illegal: %s
eo: arkitekturo '%s' malvalidas: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
eo: arkitekturo '%s' estas rezervita kaj ne povas esti aldonata

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
eo: la arkivo '%.250s' enhavas du regadajn membrojn, ni rezignas

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
eo: la arĥivo '%s' enhavas tro fruan membron '%.*s' antaŭ '%s', ni rezignas

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
eo: la arĥivo '%s' uzas nekonatan densigon por membro '%.*s', ni rezignas

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
eo: arkivo enhavis objekton '%.255s' el nekonata tipo 0x%x

en: archive control member size
eo: grando de arkiv-regada membro

en: archive has invalid format version: %s
eo: la arkivo havas nevalidan formo-version: %s

en: archive has malformed control member size '%s'
eo: la arkivo havas misformitan grandon de regada membro '%s'

en: archive has no newlines in header
eo: la arkivo havas neniun novlinion en la datumkapo

en: archive information header member
eo: membro de arkiv-informa kapo

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
eo: la arkivo havas formo-version %d.%d; akiru pli novan dpkg-deb

en: archive magic version number
eo: magia versi-numero de arkivo

en: archive member header
eo: kapo de arkiva membro

en: archive part numbers
eo: arkivaj part-numeroj

en: archive part offset
eo: arkiva part-deŝovo

en: archive parts number
eo: numero de arkiv-partoj

en: archive total size
eo: arkiva totala grando

en: auto mode
eo: aŭtomata reĝimo

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
eo: aŭtomataj ĝisdatigoj de %s/%s estas malaktivitaj; ni lasas ĝin sola

en: awaiting trigger processing by another package
eo: ni atendas ke alia pako procezu ekigilojn

en: blank line in value of field '%.*s'
eo: malplena linio en valoro de kampo '%.*s'

en: broken due to failed removal or installation
eo: disrompita pro malsukceso de forigo aŭ de instalo

en: broken due to postinst failure
eo: disrompita pro malsukceso de 'postinst'

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
eo: ampleksa disponebla ĝisdatigo postulas skrib-rajton al la stat-areo de dpkg

en: can't install unknown choice %s
eo: ni ne povas instali la nekonatan elekton %s

en: can't mmap package info file '%.255s'
eo: ne eblas apliki 'mmap' je paka inform-dosiero '%.255s'

en: can't remove old postrm script
eo: ne eblas forigi malnovan skripton postrm

en: can't stat package info file '%.255s'
eo: ne eblas legi staton de paka inform-dosiero '%.255s'

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
eo: ne eblas postmeti membro-dosieron de ar (%s) al '%s': %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
eo: ne eblas postmeti apartitan pak-parton '%s' al '%s': %s

en: cannot append to '%s'
eo: ne eblas postmeti al '%s'

en: cannot close decompressor pipe
eo: ne eblas fermi malkompaktilan dukton

en: cannot compute MD5 hash for file '%s': %s
eo: ne eblas komputi haketon MD5 por la dosiero '%s': %s

en: cannot compute MD5 hash for tar file '%.255s': %s
eo: ne eblas komputi haketadon MD5 por dosiero tar '%.255s': %s

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
eo: ne eblas konverti multbajtan sekvaĵon '%s' al larĝsigno

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
eo: ne eblas konverti multbajtan ĉenon '%s' al larĝsigna ĉeno

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
eo: ne eblas kopii '%s' al la arkivo '%s': %s

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
eo: ne eblas kopii '%s' al '%s': %s

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
eo: ne eblas kopii arkivan membron el '%s' por malkompaktila dukto: %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
eo: ne eblas kopii eltiritan datumaron por '%.255s' al '%.255s': %s

en: cannot divert directories
eo: ne eblas deturni dosierujojn

en: cannot divert file '%s' to itself
eo: Ne eblas deturni dosieron '%s' al si mem

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
eo: ne eblas elpreni regadan dosieron '%s' el '%s': %s

en: cannot extract split package part '%s': %s
eo: ne eblas elpreni disigitan pak-parton '%s': %s

en: cannot get security labeling handle
eo: ne eblas preni sekurec-etikedigan traktilon

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
eo: ne eblas malfermi '%.255s' (en '%.255s')

en: cannot open archive part file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi la arkiv-partan dosieron '%.250s'

en: cannot open security status notification channel
eo: ne eblas malfemi sekurec-statan avertan kanalon

en: cannot read info directory
eo: ne povas legi informan dosierujon

en: cannot remove '%.250s'
eo: ne eblas forigi '%.250s'

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
eo: ne eblas forigi arkitekturon '%s', nune uzata de datumbazo

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
eo: ne eblas forigi ne-frendam arkitekturo '%s'

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
eo: ne eblas forigi la malnovan sekurkopian akomodo-dosieron '%.250s' (de '%.250s')

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
eo: ne eblas forigi la malnovan akomodan dosieron '%.250s' (= '%.250s')

en: cannot remove old files list
eo: ne eblas forigi malnovan dosier-liston

en: cannot rename '%s' to '%s'
eo: ne eblas renomigi '%s' al '%s'

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
eo: ni ne sukcesas solvi antaŭdependecojn por %.250s (postulata de %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
eo: ne povas skani la dosierujon '%.255s'

en: cannot scan updates directory '%.255s'
eo: ne eblas skani la ĝisdatigan dosierujon '%.255s'

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
eo: ni ne sukcesas solvi antaŭdependecon:
     %s

en: cannot set security context for file object '%s'
eo: ne eblas difini sekurecan kuntekston por la dosierobjekto '%s'

en: cannot set security execution context for maintainer script
eo: ne eblas difini sekurec-plenuman kuntekston por la skripto de pakzorganto

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
eo: ni eblas preterpasi arkiv-regadan membron el '%s': %s

en: cannot skip archive member from '%s': %s
eo: ne eblas preterpasi arkivan membron el '%s': %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
eo: ne eblas preterpasi dosieron '%.255s' (anstataŭite aŭ forigite?) el dukto: %s

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
eo: ne eblas preterpasi ŝtopadon por dosiero '%.255s': %s

en: cannot skip split package header for '%s': %s
eo: ne eblas preterpasi apartitan pak-kapon por '%s': %s

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
eo: ne eblas legi la staton de '%.255s' (en '%.255s')

en: cannot stat file '%s'
eo: ne eblas 'stat' la dosieron '%s'

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
eo: ne eblas forigi eblajn vostajn nulojn el dpkg-deb: %s

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
eo: signo '%c' ne estas permesate (nur literoj, ciferoj kaj signoj '%s')

en: compressed data is corrupt
eo: kompaktita datumaro estas difektita

en: conffile '%.250s' does not appear in package
eo: conffile '%.250s' ne aperas en la pako

en: conffile '%.250s' is not stattable
eo: conffile '%.250s' ne stat-legeblas

en: conffile '%s' is not a plain file
eo: conffile '%s' ne estas ordinara dosiero

en: conffile difference visualizer
eo: rigardilo de malsamoj en conffile

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
eo: la nomo de conffile '%s' enhavas vostajn blankajn spacojn

en: conffile name '%s' is duplicated
eo: nomo de conffile '%s' estas duobligita

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
eo: la nomo de conffile '%s...' tro longas, aŭ malhavas finan novlinion

en: conffile shell
eo: ŝelo de conffile

en: configuration error: %s:%d: %s
eo: agorda eraro: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
eo: konfliktantaj agoj -%c (--%s) kaj -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
eo: konfliktantaj diversions envolvantaj '%.250s' aŭ '%.250s'

en: conflicting packages - not installing %.250s
eo: konfliktantaj pakoj - ni ne instalos %.250s

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
eo: ni konsideras malakomodadon de %s, kiu estus rompita de %s ...

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s
eo: ni konsideras malakomodadon de la esenca
     pako %s, por ebligi %s

en: considering removing %s in favour of %s ...
eo: ni konsideras forigi %s favore al %s ...

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
eo: reg-dosierujo havas malĝustajn permesojn %03lo (devas esti >=0755 kaj <=0775)

en: control directory is not a directory
eo: reg-dosierujo ne estas dosierujo

en: control file '%s' does not exist
eo: la reg-dosiero '%s' ne ekzistas

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
eo: reg-dosiero '%s' por la pako '%s' enhavas malplenan dosiernomon

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
eo: reg-dosiero '%s' por la pako '%s' malhavas lastan linifinaĵon

en: control file contains %c
eo: reg-dosiero enhavas %c

en: control member
eo: regada membro

en: corrupt info database format file '%s'
eo: rompita inform-datumbaza dosier-formo '%s'

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
eo: misrompita dosiersistema tar-dosiero - misrompita pak-arkivo

en: could not open log '%s': %s
eo: ne eblis malfermi la protokolon '%s': %s

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
eo: ne eblis legi la staton de la malnova dosiero '%.250s', do ni forigas ĝin: %s

en: couldn't open '%i' for stream
eo: ne eblis malfermi '%i' por elsendfluo

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
eo: nuna alternativo %s estas nekonata, ni ŝanĝas al %s por ligo-grupo %s

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
eo: ciklo estis trovata dum procezado de ekigiloj:
     ĉeno da pakoj kies ekigiloj estas aŭ povas esti respondecaj:

en: data member
eo: datumara membro

en: decompressing archive member
eo: malkompaktado de arkiva membro

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
eo: dependecaj problemoj - ni lasas la ekigilojn neprocezitaj

en: dependency problems - leaving unconfigured
eo: dependecaj problemoj - ni lasas malakomodite

en: dependency problems - not removing
eo: dependecaj problemoj - ni ne forigas

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
eo: dependecaj problemoj malebligas akomodadon de %s:
    %s

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
eo: dependecaj problemoj malebligas procezi ekigilojn por %s:
    %s

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
eo: dependecaj problemoj malebligas forigon de %s:
    %s

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
eo: forlaso de la malaktuala sklav-ligo %s (%s)

en: diversion by %s from: %s
eo: deturno de %s el: %s

en: diversion by %s to: %s
eo: deturno de %s al: %s

en: diversion of %s by %s
eo: deturno de %s pro %s

en: diversion of %s to %s by %s
eo: deturno de %s al %s pro %s

en: divert-to may not contain newlines
eo: deturni-al ne povas enhavi novlini-signojn

en: diverted by %s to: %s
eo: deturnita de %s al: %s

en: done
eo: farite

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
eo: ni retroigas %.250s de %.250s al %.250s

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
eo: dpkg ne estas registrita kiel instalitan, ne eblas kontroli subtenon al %s!

en: dpkg status database
eo: stato-datumbazo de dpkg

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
eo: ripetita atendata ekiga pako '%.255s'

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
eo: ripetita dosiera ekigil-intereso por dosiernomo '%.250s' kaj pako '%.250s'

en: duplicate path %s
eo: duobligita vojo %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
eo: ripetita pritraktota ekigilo '%.255s'

en: duplicate slave link %s
eo: duobligita sklav-ligo %s

en: duplicate slave name %s
eo: duobligita sklav-nomo %s

en: duplicate value for '%s' field
eo: ripetita valoro por kampo '%s'

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
eo: ripetita valoro por la kampo difinita de uzanto '%.*s'

en: empty field name
eo: vaka kampnomo

en: empty file details field '%s'
eo: malplena kampo de dosier-detaloj '%s'

en: empty string from fgets reading conffiles
eo: malplenaj ĉenoj el fgets dum legado de dosieroj conffile

en: empty trigger names are not permitted
eo: malplenaj ekigilo-nomoj ne estas permesataj

en: empty value for %s
eo: malplena valoro por %s

en: epoch
eo: epoko

en: epoch in version is negative
eo: epoko en versio estas negativa

en: epoch in version is not number
eo: epoko en versio ne estas numero

en: epoch in version is too big
eo: epoko en versio estas tro granda

en: error
eo: eraro

en: error checking '%s'
eo: eraro dum kontrolo de '%s'

en: error closing %.250s
eo: eraro dum fermo de %.250s

en: error closing configuration file '%.255s'
eo: eraro dum fermo de agordo-dosiero '%.255s'

en: error closing files list file for package '%.250s'
eo: eraro dum fermo de dosier-lista dosiero por la pako '%.250s'

en: error closing/writing '%.255s'
eo: eraro dum fermo/skribo de '%.255s'

en: error creating device '%.255s'
eo: eraro dum kreo de aparato '%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
eo: eraro dum kreo de la dosierujo '%.255s'

en: error creating hard link '%.255s'
eo: eraro dum kreo de rekta ligilo '%.255s'

en: error creating new backup file '%s'
eo: eraro dum kreo de nova sekurkopia dosiero '%s'

en: error creating pipe '%.255s'
eo: eraro dum kreo de dukto '%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
eo: eraro dum kreo de simbola ligilo '%.255s'

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
eo: eraro dum certigo ke '%.250s' ne ekzistas

en: error executing hook '%s', exit code %d
eo: eraro dum rulado de hoko '%s', elir-kodo %d

en: error formatting string into varbuf variable
eo: eraro dum formado de ĉeno enen de variablo varbuf

en: error in '%s' field string '%.250s'
eo: eraro en ĉeno de kampo '%s': '%.250s'

en: error in show format: %s
eo: eraro en la montro-formo: %s

en: error installing new file '%s'
eo: eraro dum instalado de nova dosiero '%s'

en: error opening conffiles file
eo: Eraro dum malfermado de dosiero conffiles

en: error opening configuration directory '%s'
eo: eraro dum malfermo de agordo-dosierujo '%s'

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
eo: eraro dum procezado de la arĥivo %s (--%s):
     %s

en: error processing package %s (--%s):
     %s
eo: eraro dum procezado de la pako %s (--%s):
     %s

en: error reading %.250s
eo: eraro dum legado de %.250s

en: error reading %s from file %.255s
eo: eraro dum legado de %s el la dosiero %.255s

en: error reading conffiles file
eo: eraro dum legado de dosiero conffiles

en: error reading dpkg-deb tar output
eo: eraro dum legado de eligo de dpkg-deb tar

en: error reading from dpkg-deb pipe
eo: eraro dum legado el dukto de dpkg-deb

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
eo: eraro dum lego de dosiero prokrastita de ekigiloj '%.250s'

en: error removing old backup file '%s'
eo: eraro dum forigo de malnova sekurkopian dosieron '%s'

en: error setting ownership of '%.255s'
eo: eraro dum difino de posedo de '%.255s'

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
eo: eraro dum difino de posedo de simbola ligilo '%.255s'

en: error setting permissions of '%.255s'
eo: eraro dum difino de permesoj de '%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
eo: eraro dum difino de horstampoj de '%.255s'

en: error trying to open %.250s
eo: eraro dum provo malfermi %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
eo: eraro dum malkaptado de la signalo %s: %s

en: error while writing '%s'
eo: eraro dum skribado de '%s'

en: error writing '%s'
eo: eraro dum skribo de '%s'

en: error writing to '%s'
eo: eraro dum skribado al '%s'

en: error writing to architecture list
eo: eraro dum skribado al arkitektura listo

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
eo: eraro dum skribo al stderr, malkovrita antaŭ ol komandinvito de conffile

en: failed to allocate memory
eo: malsukceso dum provo rezervi memoron

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
eo: malsukceso dum rezervo de memoro por nova ero en listo de malsukcesintaj pakoj: %s

en: failed to chdir to '%.255s'
eo: malsukcesis per chdir al: '%.255s'

en: failed to chdir to directory
eo: malsukceso dum atingo al dosierujo

en: failed to chroot to '%.250s'
eo: malsukceso por apliki 'chroot' al '%.250s'

en: failed to close after read: '%.255s'
eo: malsukceso dum malfermo post lego: '%.255s'

en: failed to create directory
eo: malsukceso dum kreo de dosierujo

en: failed to create pipe
eo: malsukceso dum kreo de dukto

en: failed to dup for fd %d
eo: malsukceso de 'dup' por fd %d

en: failed to dup for std%s
eo: malsukceso de 'dup' por std%s

en: failed to fstat ar member file (%s)
eo: malsukcesis apliki fstat al membro-dosiero de ar (%s)

en: failed to fstat archive
eo: malsukceso dum apliko de fstat al arkivo

en: failed to fstat diversions file
eo: malsukcesis uzi 'fstat' je dosiero diversions

en: failed to fstat statoverride file
eo: malsukcesis uzi fstat je dosiero 'statoverride'

en: failed to make temporary file (%s)
eo: malsukceso dum kreo de provizora dosiero (%s)

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
eo: malsukceso dum malfermo de agordo-dosiero '%.255s' por legi: %s

en: failed to open diversions file
eo: malsukcesis malfermi dosieron diversions

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
eo: malsukceso dum malfermo de paka inform-dosiero '%.255s' por legi

en: failed to open statoverride file
eo: malsukcesis malfermi dosieron 'statoverride'

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
eo: malsukceso dum malfermo de listdosiero de ekigil-intereso '%.250s'

en: failed to read
eo: malsukceso dum legado

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
eo: malsukceso dum lego de '%.255s' (en '%.255s')

en: failed to read archive '%.255s'
eo: malsukceso dum lego de la arkivo '%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
eo: malsukcesis forigi enkorpigitan ĝisdatigan dosieron %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
eo: malsukcesis forigi mian propran ĝisdatigan dosieron %.255s

en: failed to rewind temporary file (%s)
eo: malsukceso dum retroigo de provizora dosiero (%s)

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
eo: malsukceso dum retroigo de dosiero de ekigil-intereso '%.250s'

en: failed to seek
eo: malsukcesis uzi 'seek'

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
eo: malsukcesis legi staton (dereference) de ekzistanta symlink '%.250s'

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
eo: malsukcesis legi staton (dereference) de proponita nova celo de symlink '%.250s' por symlink '%.250s'

en: failed to stat temporary file (%s)
eo: malsukcesis apliki fstat al provizora dosiero (%s)

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
eo: malsukceso dum forligo de provizora dosiero (%s), %s

en: failed to write
eo: malsukceso dum skribado

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
eo: malsukcesis skribi datumbazan registron %s je '%.50s' al '%.250s'

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
eo: malsukcesis skribi la detalojn de '%.50s' al '%.250s'

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
eo: malsukceso dum skribo de dosiernomo al dukto de tar (%s)

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
eo: fgets liveris malplenan ĉenon el '%.250s'

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
eo: kampnomo '%.*s' ne povas komenci per streketo

en: field name '%.*s' must be followed by colon
eo: kampo nomo '%.*s' devas esti sekvata de dupunkto

en: field width is out of range
eo: kampo laĝeco estas for de intervalo

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
eo: la dosiero '%.250s' havas malvalidan formo-version: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - %.250s mankas

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta MD5-kontrolsumo '%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta arkiv-kapa magio

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - neniu numero de arkiv-parto

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta cifero (kodo %d) en %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
eo: la dosiero '%.250s' estas disrompita - malĝusta magiaĵo ĉe fino de la unua datumkapo

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta magiaĵo ĉe fino de dua datumkapo

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta nombro da arkivaj partoj

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malĝusta ŝtopsigno (kodo %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - mankas novlinion post %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - neniu oblikvo inter arkivaj part-numeroj

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - nuloj en informo-sekcio

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - dua membro ne estas datumaro-membro

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - grandeco estas malkorekta por limigita part-numero

en: file '%.250s' is corrupt - too short
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - tro malgranda

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
eo: la dosiero '%.250s' fuŝas - malkorekta nombro da partoj por limigitaj grandecoj

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
eo: la dosiero '%.250s' estas laŭ form-versio %d.%d; akiru pli novan dpkg-split

en: file '%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
eo: la dosiero '%.250s' ne estas debiana duuma arkivo (ĉu provi dpkg-split?)

en: file '%.250s' is not an archive part
eo: la dosiero '%.250s' ne estas arkiv-parto

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
eo: la dosiero '%s' fuŝas; entjero for de intervalo en %s

en: file '%s' is not an archive part
eo: la dosiero '%s' ne estas arkiv-parto

en: file details field '%s' not allowed in status file
eo: kampo de dosier-detaloj '%s' ne estas permesata en stat-dosiero

en: file format not recognized
eo: dosierformo ne estis rekonata

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
eo: la dosiero ŝajne povus esti arkivo kiu estis
     misrompigita pro elŝuto laŭ reĝimo ASCII

en: file may not contain newlines
eo: dosiero ne povas enhavi novlini-signojn

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
eo: dosier-ekigila registraĵo aludas malpermesatan pak-nomon '%.250s' (por intereso en la dosiero '%.250s'): %.250s

en: filename "%s" is not absolute
eo: la dosiernomo "%s" ne estas absoluta

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
eo: la dosieroj '%.250s' kaj '%.250s' ne estas partoj de la sama dosiero

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
eo: dosier-lista dosiero por la pako '%.250s' enhavas malplenan dosiernomon

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
eo: dosier-lista dosiero por la pako '%.250s' malhavas lastan linifinaĵon

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
eo: dosier-lista dosiero por la pako '%.250s' mankas; ni konjektas ke la pako havas neniun dosieron aktuale instalita

en: files list for package '%.250s' is not a regular file
eo: dosier-listo por la pako '%.250s' ne estas ordinara dosiero

en: first (want) word in 'Status' field
eo: unua (want) vorto en kampo 'Status'

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
eo: ni devigas reinstalon de la alternativo %s ĉar la ligo-grupo %s estas rompita

en: foreign/allowed/same/no in quadstate field
eo: fremda/permesata/sama/ne en kvarstata kampo

en: fork failed
eo: disbranĉigo malsukcesis

en: format version followed by junk
eo: formo-versio sekvata de rubaĵo

en: format version has no dot
eo: formo-versio ne havas punkton

en: format version number
eo: versi-numero de formo

en: format version with empty major component
eo: formo-versio kun malplena maĵora komponanto

en: format version with empty minor component
eo: formo-versio kun malplena minora komponanto

en: generated corrupt ar header for '%s'
eo: ni kreis rompitan kaplinion ar por '%s'

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
eo: datumkapo estas tro longa, igante parton tro longa; la paka nomo aŭ versi-
    numeroj devas esti eksterordinare longaj, aŭ simile; ni rezignas

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
eo[0]: preteratentas %d averton pri la reg-dosiero(j)
eo[1]: preteratentas %d avertojn pri la reg-dosiero(j)

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
eo: ni preteratentas rompaĵon, eblas daŭrigi tamen!

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
eo: ni preteratentas konflikton, eblas daŭrigi tamen!

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
eo: ni preteratentas dependecan problemon kun %s:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
eo: preteratento de dependeca problemo!

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
eo: ni preteratentas peton forigi %.250s, kiu ne estas instalita

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
eo: ni preteratentas peton forigi %.250s, nur kies akomodaj
     dosieroj estas en la sistemo; uzu --purge por forigi ankaŭ ilin

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
eo: malvalida arkitektur-nomo en specifilo '%s:%s': %s

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
eo: malvalida atendata pak-nomo '%.250s': %.250s

en: illegal package name at line %d: %.250s
eo: malvalida pak-nomo ĉe linio %d: %.250s

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
eo: malvalida pak-nomo en atendata ekigilo '%.255s': %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
eo: malvalida pak-nomo en specifilo '%s%s%s': %s

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
eo: malvalida nomo de pritraktota ekigilo '%.255s': %s

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
eo: info-datumbaza formo (%d) estas falsa aŭ tro nova; provu havigi novan dpkg

en: info file %s/%s not associated to any package
eo: inform-dosiero %s/%s ne asociata al iu ajn pako

en: installation of %.250s
eo: instalo de %.250s

en: installed
eo: instalita

en: installed %s script
eo: instalis skripton %s

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
eo: instalado de %.250s povus rompi %.250s, kaj
     malakomodado ne estas permesata (--auto-deconfigure povus helpi)

en: installing %.250s would break existing software
eo: instalado de %.250s rompus ekzistantan programaron

en: internal error (bug)
eo: interna eraro (miso)

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
eo: malvalida signo '%c' en arkivo '%.250s' membro '%.16s' grando

en: invalid character '%c' in field width
eo: malvalida signo '%c' en kampo larĝeco

en: invalid character in revision number
eo: malvalida signo en revizi-numero

en: invalid character in version number
eo: malvalida signo en versi-numero

en: invalid compression level for -%c: %ld
eo: malvalida densig-nivelo por -%c: %ld

en: invalid compressor parameters: %s
eo: malvalida densigilaj atributoj: %s

en: invalid deb format version: %s
eo: malvalida deb-forma versio: %s

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
eo: malvalida entjero por -%c: '%.250s'

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
eo: malvalida entjero por --%s: '%.250s'

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
eo: malvalida aŭ nekonata sintakso en ekigilo-nomo '%.250s' (en ekigilaj interesoj por la pako '%.250s')

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
eo: malvalida paknomo '%.250s' en ekigiloj prokrastigis la dosieron '%.250s'

en: invalid package name (%.250s)
eo: malvalida pak-nomo (%.250s)

en: invalid status
eo: malvalida stato

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
eo: malvalida ekigila nomo '%.250s': %.250s

en: junk after %s
eo: rubaĵo post %s

en: line not terminated while trying to read %s
eo: linio ne finigita dum provo legi %s

en: line too long or not terminated while trying to read %s
eo: linio tro longa aŭ ne finigita dum provo legi %s

en: link %s is both primary and slave
eo: la ligo %s estas kaj mastra kaj sklava

en: local diversion from: %s
eo: loka deturno el: %s

en: local diversion of %s
eo: loka deturno de: %s

en: local diversion of %s to %s
eo: loka deturno de: %s al %s

en: local diversion to: %s
eo: loka deturno al: %s

en: locally diverted to: %s
eo: loke deturnite al: %s

en: long filenames
eo: longaj dosiernomoj

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
eo: la pakzorgant-skripto '%.50s' havas malĝustajn permesojn %03lo (devas esti >=0555 kaj <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
eo: la pakzorgant-skripto '%.50s' ne estas ordinara dosiero aŭ simbola ligo

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
eo: la pakzorgant-skripto '%.50s' ne estas 'stat'-legebla

en: malloc failed (%zu bytes)
eo: malloc malsukcesis (%zu bajtoj)

en: manual mode
eo: permana reĝimo

en: master file
eo: mastra dosiero

en: master link
eo: mastra ligo

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
eo: eble okazos problemo forigante %s, ĉar ĝi provizas %s ...

en: may not be empty string
eo: ne povas esti malplena ĉeno

en: memory usage limit reached
eo: memor-uzada limo estis atingata

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
eo: malkongruo je deturni-al
      dum forigo de '%s'
      trovite '%s'

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
eo: malkongruo je pako
      dum forigo de '%s'
      trovite '%s'

en: missing %s
eo: mankas %s

en: missing closing brace
eo: mankas ferma kuniga krampo

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
eo: miksitaj ne-kuninstaleblaj kaj kuninstaleblaj pak-specimenoj aperas; plej probable pro ĝisdatigo el neoficiala dpkg

en: multi-arch
eo: plur-arkitektura

en: multiple Conflicts and Replaces
eo: multoblaj Konfliktoj kaj Anstataŭoj

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
eo: multopaj ne-kuninstaleblaj pak-specimenoj aperas; plej probable pro ĝisdatigo el neoficiala dpkg

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
eo: multoblaj 'statoverride' ĉeestas por la dosiero '%.250s'

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
eo: devas esti lanĉata el skripto de pakzorganto (aŭ kun elekteblo --by-package)

en: must start with an alphanumeric
eo: devas komenciĝi per alfanumera signo

en: must start with an alphanumeric character
eo: devas komenciĝi per alfanumera signo

en: name %s is both primary and slave
eo: la nomo %s estas kaj mastra kaj sklava

en: need --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all or --auto
eo: bezonas --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all aŭ --auto

en: need an action option
eo: bezonas agan elekteblon

en: new %s script
eo: nova skripto %s

en: newline in field name '%.*s'
eo: lini-fina signo en kampo nomo '%.*s'

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
eo: novlinioj malpermesite en dosieroj update-alternatives (%s)

en: no alternatives for %s
eo: neniu alternativo por %s

en: no override present
eo: neniu preterpaso ĉeestas

en: no package information in '%.255s'
eo: neniu pak-infomo en '%.255s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
eo: neniu pako nomata '%s' estas instalita, ni ne povas akomodi

en: no packages found matching %s
eo: neniu pako kongruanta al %s estis trovata

en: no path found matching pattern %s
eo: neniu pako kongruanta al la ŝablono %s

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s
eo: ne, %s estas esenca, ĝi ne estos malakomodata
     por ebligi %s

en: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
eo: ne, ne eblas daŭrigi kun %s (--auto-deconfigure helpos):
    %s

en: not checking contents of control area
eo: ni ne kontrolas la enhavon de regada areo

en: not installed
eo: ne instalita

en: not installed but configs remain
eo: ne instalita sed restas akomodoj

en: not removing %s since it's not a symlink
eo: ni ne anstataŭigas %s ĉar ĝi ne estas simbola ligo

en: not replacing %s with a link
eo: ni ne anstataŭigas %s per ligo

en: nothing after colon in version number
eo: nenio post dupunkto en versi-numero

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
eo: nula pak-nomo en --%s komo-apartita listo '%.250s'

en: number of archive parts
eo: nombro da arkivaj partoj

en: obsolete '%s' or '%s' field used
eo: malaktuala kampo '%s' aŭ '%s' estis uzata

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
eo: malaktuala elekteblo '--%s'; ne disponeblaj pakoj estas aŭtomate forviŝataj

en: old %s script
eo: malnova skripto %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
eo: la malnova conffile '%.250s' estis malplena dosierujo (kaj nun estas forigita)

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
eo: la malnova dosiero '%.250s' estas la sama ol pluraj novaj dosieroj! (kaj '%.250s' kaj '%.250s')

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
eo: malnova versio de pako havas tro longan informan dosiernomon kiu startas je '%.250s'

en: only exact versions may be used for '%s' field
eo: nur ekzaktaj versioj povas esti uzataj por la kampo '%s'

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
eo: malfermi elementon '%.255s' (en %.255s) malsukcesis neatendite

en: operation requires read/write access to dpkg status area
eo: la operacio postulas leg/skrib-aliron al la stat-areo de dpkg

en: out of memory for new cleanup entry
eo: mankas memoro por nova puriga enigaĵo

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
eo: mankas memoro por nova puriga enigaĵo kun multaj argumentoj

en: out of memory for new error context
eo: mankas memoro por nova erar-kunteksto

en: overriding problem because --force enabled:
eo: preterpaso de problemo ĉar --force ebligis:

en: package %.250s is already installed and configured
eo: la pako %.250s jam estas instalita kaj akomodita

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
eo: la pako %.250s ne estas preta por akomodo
     ni ne povas akomodi (nuna stato '%.250s')

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
eo: la pako %.250s ne pretas por procezado de ekigiloj
     (nuna stato '%.250s' kun neniu pritraktota ekigilo)

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
eo: la pako %s %s ne povas esti akomodata ĉar %s estas je malsama versio (%s)

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
eo: la pako %s ne povas esti akomodata ĉar %s ne estas preta (nuna stato '%s')

en: package %s contained list as info file
eo: la pako %s enhavis liston kiel inform-dosieron

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
eo: la pako %s postulas reinstalon, sed eĉ tiel ni forigos ĝin laŭ via peto

en: package %s requires reinstallation, will not remove
eo: la pako %s postulas reinstalon, ni ne forigos ĝin

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
eo: la pako %s estis je tenado, ni tamen procezas ĝin, laŭ via peto

en: package '%s' is not available
eo: la pako '%s' ne disponeblas

en: package '%s' is not installed
eo: la pako '%s' ne estas instalita

en: package '%s' is not installed and no information is available
eo: la pako '%s' ne estas instalita kaj neniu informo disponeblas

en: package architecture
eo: pak-arkitekturo

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
eo: la pak-arkitekturo (%s) ne kongruas al la sistemo (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
eo: la pako enhavas tro longan reg-informan dosiernomon (kiu startas je '%.50s')

en: package control info contained directory '%.250s'
eo: la pak-rega informo enhavis la dosierujon '%.250s'

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
eo: rmdir de '%.250s' per pak-rega informo ne diris ke ne estas dosierujo

en: package control information extraction
eo: eltirado de informo pri reg-informaro

en: package diverts others to: %s
eo: la pako deturnas aliajn al: %s

en: package field value extraction
eo: elpreno de pak-kampa valoro

en: package file MD5 checksum
eo: pak-dosiera kontrolsumo MD5

en: package filesystem archive extraction
eo: eltirado de paka dosiersistema arkivo

en: package has field '%s' but is architecture all
eo: pako havas kampon '%s' sed ĝi estas arkitekturo ĝenerala (all)

en: package has field '%s' but is missing architecture
eo: pako havas kampon '%s' tamen mankas arkitekturo

en: package has status %s but triggers are awaited
eo: pako havas staton %s sed ekigiloj estas atendataj

en: package has status %s but triggers are pending
eo: pako havas staton %s sed ankoraŭ estas ekigiloj pritraktotaj

en: package has status triggers-awaited but no triggers awaited
eo: pako havas staton 'triggers-awaited' sed neniun atendatan ekigilon

en: package has status triggers-pending but no triggers pending
eo: pako havas staton 'triggers-pending' sed neniun pritraktotan ekigilon

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
eo: la pako estas en tre aĉa nekohera stato; vi devos
     reinstali ĝin antaŭ ol provi forigon

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
eo: la pako estas en tre aĉa malkohera stato; vi devos
     reinstali ĝin antaŭ ol provi akomodadon

en: package may not contain newlines
eo: pako ne povas enhavi novlini-signojn

en: package name
eo: pak-nomo

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
eo: pak-nomo havas signojn kiuj ne estas minusklaj alfanumeroj aŭ '-+.'

en: package signature verification
eo: kontrolo de pak-subskribo

en: package version number
eo: versi-numero de pako

en: parsing file '%.255s' near line %d package '%.255s':
     %.255s
eo: analizado de dosiero '%.255s' proksime de linio %d, pako '%.255s':
     %.255s

en: parsing file '%.255s' near line %d:
     %.255s
eo: analizado de dosiero '%.255s' proksime de linio %d:
     %.255s

en: part %d is missing
eo: mankas la parto %d

en: part file '%.250s' is not a plain file
eo: la part-dosiero '%.250s' ne estas ordinara dosiero

en: part size is far too large or is not positive
eo: part-grandeco estas tro granda aŭ ĝi ne estas pozitiva

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
eo: parto-grandeco devas esti minimume %d KiB (por ebligi datumkapon)

en: passed
eo: pasis

en: paste
eo: alglui

en: path may not contain newlines
eo: vojo ne povas enhavi novlini-signojn

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
eo: antaŭdependeca problemo - ni ne instalos %.250s

en: priority
eo: prioritato

en: priority is out of range
eo: prioritato estas for de intervalo

en: priority must be an integer
eo: prioritato devas esti entjero

en: priority of %s is out of range: %s
eo: prioritato de %s estas for de intervalo: %s

en: priority of %s: %s
eo: prioritato de %s: %s

en: read error in %.250s
eo: leg-eraro en %.250s

en: read error in '%.250s'
eo: leg-eraro en '%.250s'

en: read error in configuration file '%.255s'
eo: leg-eraro en agorda dosiero '%.255s'

en: read error on standard input
eo: leg-eraro en la norma enigo

en: read error on stdin at conffile prompt
eo: leg-eraro en stdin ĉe komandinvito de conffile

en: reading files list for package '%.250s'
eo: legado de dosier-listo por pako '%.250s'

en: reading package info file '%.255s'
eo: legado de paka inform-dosiero '%.255s'

en: reading package info file '%s': %s
eo: legado de paka inform-dosiero '%s': %s

en: reading statoverride file '%.250s'
eo: legado de dosiero 'statoverride' '%.250s'

en: reassembled package file
eo: re-kunmetita pak-dosiero

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
eo: pri %s, kiu enhavas %s, antaŭdependeca problemo:
    %s

en: regarding %s containing %s:
    %s
eo: prizorgo de %s enhavanta %s:
    %s

en: removal of %.250s
eo: forigo de %.250s

en: removing architecture '%s' currently in use by database
eo: forigado de arkitekturo '%s', nune uzata de datumbazo

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
eo: permana forigado de elektita alternativo - ni ŝaltas %s al aŭtomata reĝimo

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
eo: renomigo implicas anstataŭigon de '%s' per
      malsama dosiero '%s', ne permesite

en: rename: remove duplicate old link '%s'
eo: renomigi: forigi duobligitan malnovan ligon '%s'

en: renaming %s link from %s to %s
eo: renomigo de la ligo %s de %s al %s

en: renaming %s slave link from %s to %s
eo: renomigo de la sklav-ligo %s de %s al %s

en: requested operation requires superuser privilege
eo: la petita operacio postulas privilegion de superuzanto

en: rm command for cleanup
eo: komando rm por purigado

en: root or null directory is listed as a conffile
eo: radika aŭ nula dosierujo estas listita kiel 'conffile'

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
eo: ni serĉis, sed trovis neniun pakon (dosierojn kongruantajn al *.deb)

en: second (error) word in 'Status' field
eo: dua (error) vorto en kampo 'Status'

[ctx: section]
en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: setting up automatic selection of %s
eo: preparado de aŭtomata elekto de %s

en: several package info entries found, only one allowed
eo: pluraj pak-informaj enmetaĵoj estis trovitaj, nur unu estas permesate

en: shell command to move files
eo: ŝela komando por movi dosierojn

en: showing file on pager
eo: montranta dosieron en paĝilo

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
eo: preterpasi kreon de %s ĉar la koncerna dosiero %s (de ligo-grupo %s) ne ekzistas

en: slave file
eo: sklava dosiero

en: slave link
eo: sklava ligo

en: slave link same as main link %s
eo: sklava ligo samas ol la ĉefa ligo %s

en: slave name
eo: sklava nomo

en: source file '%.250s' not a plain file
eo: la font-dosiero '%.250s' ne estas purteksta dosiero

en: split package reassembly
eo: remunto de disigita pako

en: statoverride file contains empty line
eo: dosiero 'statoverride' enhavas malplenan linion

en: statoverride file is missing final newline
eo: dosiero 'statoverride' malhavas lastan linifinaĵon

en: status
eo: stato

en: status logger
eo: stat-registrilo

en: stripping trailing /
eo: apartigado de vosta /

en: subprocess %s failed with wait status code %d
eo: la subprocezo %s malsukcesis kun atenda stato-kodo %d

en: subprocess %s returned error exit status %d
eo: subprocezo %s liveris eraran elir-staton %d

en: subprocess %s was interrupted
eo: subprocezo %s estis ĉesigata

en: subprocess %s was killed by signal (%s)%s
eo: subprocezo %s estis mortigata de signalo (%s)%s

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
eo: grando de simbola ligo '%.250s' ŝanĝis de %jd al %zd

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
eo: sintaksa eraro en dosier-ekigila dosiero '%.250s'

en: syntax error in statoverride file
eo: sintaks-eraro en dosiero 'statoverride'

en: takes one argument, the trigger name
eo: prenas unu argumenton, la ekigil-nomon

en: target is directory - cannot skip control file check
eo: la celo estas dosierujo - ni ne povas preterpasi reg-dosieran kontrolon

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
eo: ekzistas diversaj versioj el la parto %d - minimume '%.250s' kaj '%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
eo: estas neniu skripto en la nova versio de la pako - ni rezignas

en: third (status) word in 'Status' field
eo: tria (status) vorto en kampo 'Status'

en: this is an essential package; it should not be removed
eo: tio ĉi estas esenca pako; ĝi ne devos esti forigita

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
eo: por retroiri al aŭtomataj ĝisdatigoj, uzu '%s --auto %s'

en: too few values in file details field '%s' (compared to others)
eo: tro malmultaj valoroj en kampo de dosier-detaloj '%s' (kompare al aliaj)

en: too many errors, stopping
eo: tro multaj eraroj, ni ĉesas

en: too many values in file details field '%s' (compared to others)
eo: tro multaj valoroj en kampo de dosier-detaloj '%s' (kompare al aliaj)

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
eo: tro longa linio aŭ mankas novlinia signo en '%.250s'

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
eo: sintaksa eraro en dosiero de ekigil-intereso '%.250s'; malpermesata pak-nomo '%.250s': %.250s

en: trigger name contains invalid character
eo: ekigilo-nomo enhavas malvalidan signon

en: trigger records not yet in existence
eo: ekigilaj registraĵoj ankoraŭ ne ekzistas

en: triggered
eo: ekigita

en: triggers area
eo: areo de ekigiloj

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
eo: ekigila ci-dosiero '%.250s' enhavas malpermesata ekigila sintakso en ekigila nomo '%.250s': %.250s

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
eo: ekigil-ci-dosiero enhavas nekonatan gvidlinion '%.250s'

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
eo: ekigil-ci-dosiero enhavas nekonatan sintakson de gvidlinioj

en: triggers data directory not yet created
eo: datumara dosierujo de ekigiloj ankoraŭ ne estas kreitaj

en: triggers looping, abandoned
eo: ekigiloj iteraciadas, ni forlasas

en: trying script from the new package instead ...
eo: ni provas skripton el la nova pako anstataŭe ...

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
eo: provo anstataŭigi '%.250s', kiu ankaŭ estas en la pako %.250s %.250s

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
eo: provo anstataŭigi '%.250s', kiu estas la deturnita versio de '%.250s'

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
eo: provo anstataŭigi '%.250s', kiu estas la deturnita versio de '%.250s' (pako: %.100s)

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
eo: provo anstataŭigi la dosierujon '%.250s' en la pako %.250s %.250s kun ne-dosierujo

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
eo: provo anstataŭigi kunhavatan '%.250s', kiu estas malsama ol aliaj specimenoj de la pako %.250s

en: two commands specified: --%s and --%s
eo: du komandoj specifitaj: --%s kaj --%s

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
eo: ne eblas (re)malfermi la enigan part-dosieron '%.250s'

en: unable to access dpkg status area
eo: ne eblas aliri stat-areo de dpkg

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
eo: ne eblas atingi stat-areon de dpkg por ampleksa disponebla ĝisdatigo

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
eo: ne eblas ŝanĝi posedon de cel-dosiero '%.250s'

en: unable to check existence of '%.250s'
eo: ne eblas kontroli ekziston de '%.250s'

en: unable to check file '%s' lock status
eo: ne eblas kontroli ŝloso-staton de dosiero '%s'

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
eo: ne eblas kontroli ekziston de la arkivo '%.250s'

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
eo: ne eblas uzi 'chwon' je sekurkopia simbola ligilo por '%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
eo: ne eblas purigi malordon ĉirkaŭ '%.255s' antaŭ ol instali alian version

en: unable to close file '%s'
eo: ne eblas fermi dosieron '%s'

en: unable to close new file '%.250s'
eo: ne eblas fermi novan dosieron '%.250s'

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas fermi novan dosieron prokrastitan de ekigiloj '%.250s'

en: unable to close updated status of '%.250s'
eo: ne eblas fermi la ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unable to create '%.255s'
eo: ne eblas krei '%.255s'

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
eo: ne eblas krei '%.255s' (dum procezado de '%.255s')

en: unable to create file '%s'
eo: ne eblas krei dosieron '%s'

en: unable to create new file '%.250s'
eo: ne eblas krei novan dosieron '%.250s'

en: unable to create temporary directory
eo: malsukceso dum kreo de provizora dosierujo

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
eo: ne eblas krei ekigil-statan dosierujon '%.250s'

en: unable to delete control info file '%.250s'
eo: ne eblas forigi la reg-informan dosieron '%.250s'

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
eo: ne eblas forigi la malnovan dosierujon '%.250s': %s

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
eo: ne eblas forigi la eluzitan proviz-dosieron '%.250s'

en: unable to discard '%.250s'
eo: ne eblas forĵeti '%.250s'

en: unable to execute %s (%s)
eo: ne eblas lanĉi %s (%s)

en: unable to fill %.250s with padding
eo: ne eblas plenigi %.250s per ŝtopado

en: unable to flush %.250s after padding
eo: ne eblas elbufrigi %.250s post ŝtopado

en: unable to flush file '%s'
eo: ne eblas elbufrigi dosieron '%s'

en: unable to flush new file '%.250s'
eo: ne eblas elbufrigi novan dosieron '%.250s'

en: unable to flush updated status of '%.250s'
eo: ne eblas elbufrigi la ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unable to fstat source file
eo: ne eblas legi staton de font-dosiero

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
eo: ne eblas apliki 'fsync' al la ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
eo: ne eblas legi dosier-priskribilon (fd) por la dosierujo '%s'

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
eo: ne eblas preteratenti la signalon %s antaŭ ol plenumi %.250s

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
eo: ne eblas instali '%.250s' kiel '%.250s'

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
eo: ne eblas instali la (supoze) novan inform-dosieron '%.250s'

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
eo: ne eblas instali novan inform-dosieron '%.250s' kiel '%.250s'

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas instali novan dosieron prokrastitan de ekigiloj '%.250s'

en: unable to install new version of '%.255s'
eo: ne eblas instali novan version de '%.255s'

en: unable to install updated status of '%.250s'
eo: ne eblas instali la ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unable to lock %s
eo: ne eblas ŝlosi %s

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
eo: ne eblas fari sekurkopian ligilon de '%.255s' antaŭ ol instali novan version

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
eo: ne eblas fari sekurkopian simbolan ligilon por '%.255s'

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
eo: ne eblas puŝi aparte '%.255s' por instali novan version

en: unable to open '%.255s'
eo: ne eblas malfermi '%.255s'

en: unable to open directory '%s'
eo: ne eblas malfermi la dosierujon '%s'

en: unable to open file '%s'
eo: ne eblas malfermi la dosieron '%s'

en: unable to open files list file for package '%.250s'
eo: ne eblas malfermi dosier-lista dosiero por la pako '%.250s'

en: unable to open lock file %s for testing
eo: ne eblas malfermi ŝlos-dosieron %s por testado

en: unable to open new depot file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi novan proviz-dosieron '%.250s'

en: unable to open output file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi la elig-dosieron '%.250s'

en: unable to open source file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi la font-dosieron '%.250s'

en: unable to open temp control directory
eo: ne eblas malfermi provizoran reg-dosierujon

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi ekigil-ci-dosieron '%.250s'

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi dosieron prokrastitan de ekigiloj '%.250s'

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas malfermi/krei novan dosieron prokrastitan de ekigiloj '%.250s'

en: unable to open/create status database lockfile
eo: ne eblas malfermi/krei ŝlosdosieron de stato-datumbazo

en: unable to open/create triggers lockfile '%.250s'
eo: ne eblas malfermi/krei ŝlos-dosieron de ekigiloj '%.250s'

en: unable to read depot directory '%.250s'
eo: ne eblas legi la proviz-dosierujon '%.250s'

en: unable to read file triggers file '%.250s'
eo: ne eblas legi dosier-ekigilan dosieron '%.250s'

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
eo: ne eblas legi dosier-priskribajn (fd) flagojn por %.250s

en: unable to read link '%.255s'
eo: ne eblas legi ligilon '%.255s'

en: unable to read part file '%.250s'
eo: ne eblas legi la part-dosieron '%.250s'

en: unable to remove '%s'
eo: ne eblas forigi '%s'

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
eo: ne eblas forigi serkurkopion de '%.250s'

en: unable to remove copied source file '%s'
eo: ne eblas forigi kopiitan kodumo-dosieron '%s'

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
eo: ne eblas forigi nove eltiritan version de '%.250s'

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
eo: ne eblas forigi nove instalitan version de '%.250s'

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
eo: ne eblas forigi nove instalitan version de '%.250s' por ebligi reinstalon de sekurkopio

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
eo: ne eblas forigi malaktualan inform-dosieron '%.250s'

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
eo: ne eblas renomigi la novan proviz-dosieron '%.250s' al '%.250s'

en: unable to reopen part file '%.250s'
eo: ne eblas remalfermi la part-dosieron '%.250s'

en: unable to restore backup version of '%.250s'
eo: ne eblas restarigi serkurkopian version de '%.250s'

en: unable to securely remove '%.250s'
eo: ne eblas sekure forigi '%.250s'

en: unable to securely remove '%.255s'
eo: ne eblas sekure forigi '%.255s'

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
eo: ne eblas sekure forigi la malnovan dosieron '%.250s': %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
eo: ne eblas retroiri al la komenco de %.250s post ŝtopado

en: unable to set buffering on %s database file
eo: ne eblas ŝalti bufradon por datumbaza dosiero %s

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
eo: ne eblas ŝalti flagojn 'close-on-exec' (fermi-je-plenumo) por %.250s

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
eo: ne eblas difini plenum-permesojn por '%.250s'

en: unable to set mode of target file '%.250s'
eo: ne eblas difini reĝimon de cel-dosiero '%.250s'

en: unable to set ownership of triggers state directory '%.250s'
eo: ne eblas difini posedon de ekigil-stata dosierujo '%.250s'

en: unable to setenv for maintainer script
eo: ne eblas uzi 'setenv' por la skripto de pakzorganto

en: unable to setenv for subprocesses
eo: ne eblas uzi 'setenv' por subprocezoj

en: unable to stat %s '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de %s '%.250s'

en: unable to stat %s '%.250s': %s
eo: ne eblas legi staton de %s '%.250s': %s

en: unable to stat '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de '%.250s'

en: unable to stat '%.255s' (which I was about to install)
eo: ne eblas legi staton de '%.255s' (kiun estis instalota)

en: unable to stat control directory
eo: ne eblas legi staton de reg-dosierujo

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de la nune instalita conffile '%.250s'

en: unable to stat files list file for package '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de dosier-lista dosiero por la pako '%.250s'

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
eo: ne eblas 'stat' novan disigitan conffile '%.250s'

en: unable to stat other new file '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de alia nova dosiero '%.250s'

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
eo: ne eblas legi staton de la restarigita '%.255s' antaŭ ol instali alian version

en: unable to stat source file '%.250s'
eo: ne eblas 'stat' la font-dosieron '%.250s'

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas legi staton de dosiero prokrastita de ekigiloj '%.250s'

en: unable to sync directory '%s'
eo: ne eblas sinkronigi la dosierujon '%s'

en: unable to sync file '%.255s'
eo: ne eblas sinkronigi dosieron '%.255s'

en: unable to sync file '%s'
eo: ne eblas sinkronigi dosieron '%s'

en: unable to sync new file '%.250s'
eo: ne eblas sinkronigi novan dosieron '%.250s'

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
eo: ne eblas distranĉi la ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unable to unlock %s
eo: ne eblas malŝlosi %s

en: unable to write file '%s'
eo: ne eblas skribi dosieron '%s'

en: unable to write new file '%.250s'
eo: ne eblas skribi novan dosieron '%.250s'

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
eo: ne eblas skribi novan dosieron prokrastitan de ekigiloj '%.250s'

en: unable to write to status fd %d
eo: ne eblas skribi al stata fd %d

en: unable to write updated status of '%.250s'
eo: ne eblas skribi ĝisdatigitan staton de '%.250s'

en: unbalanced quotes in '%s'
eo: ne spegulitaj citiloj en '%s'

en: unexpected bzip2 error
eo: neatendita eraro de bzip2

en: unexpected data after package and selection at line %d
eo: neatendata datumaro post pako kaj elekto ĉe linio %d

en: unexpected end of file in %s in %.255s
eo: neatendita dosierfino en %s en %.255s

en: unexpected end of file or stream
eo: neatendita fino de dosiero aŭ fluo

en: unexpected end of file while trying to read %s
eo: neatendita dosierfino dum provo legi %s

en: unexpected end of input
eo: neatendita fino de dosiero

en: unexpected end of line after package name at line %d
eo: neatendata linifino post pak-nomo ĉe linio %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
eo: neatendata linifino en pak-nomo ĉe linio %d

en: unexpected end of line in statoverride file
eo: neatendata linifinon en dosiero 'statoverride'

en: unknown argument '%s'
eo: nekonata argumento '%s'

en: unknown compression strategy
eo: nekonata kompaktiga strategio

en: unknown compression strategy '%s'!
eo: nekonata densig-strategio '%s'!

en: unknown compression type '%s'!
eo: nekonata densig-tipo '%s'!

en: unknown deb format version: %s
eo: nekonata deb-forma versio: %s

en: unknown force/refuse option '%.*s'
eo: nekonata perforta/rifuza elekteblo '%.*s'

en: unknown group '%s' in statoverride file
eo: nekonata grupo '%s' en dosiero 'statoverride'

en: unknown option '%s'
eo: nekonata elekteblo '%s'

en: unknown option -%c
eo: nekonata elekteblo -%c

en: unknown option --%s
eo: nekonata elekteblo --%s

en: unknown user '%s' in statoverride file
eo: nekonata uzanto '%s' en dosiero 'statoverride'

en: unknown verify output format '%s'
eo: nekonata kontrola elig-formo '%s'

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
eo: nekonata stato de dezirataĵo ĉe linio %d: %.250s

en: unpacked but not configured
eo: malpakita sed ne akomodite

en: unsupported compression preset
eo: nesubtenata kompaktiga antaŭagordo

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
eo: nesubtenata densig-tipo '%s' kun unuforma densigo

en: unsupported options in file header
eo: nesubtenataj elektebloj en dosierkapo

en: unsupported type of integrity check
eo: nesubtenata tipo de integreca kontrolo

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
eo: ĝisdatiga dosierujo enhavas la dosieron '%.250s', kies nomo estas tro longa (longeco=%d, maks=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
eo: ĝisdatiga dosierujo enhavas dosierojn kun malsamaj longecoj de nomoj (kaj %d kaj %d)

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
eo: ni ĝisdatigas la alternativon %s ĉar la ligo-grupo %s ŝanĝis sklav-ligojn

en: user-defined field name '%.*s' too short
eo: kamp-nomo difinita de uzanto '%.*s' tro mallonga

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
eo: ni uzas %s por provizi %s (%s) en aŭtomata reĝimo

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
eo: ni uzas %s por provizi %s (%s) en malaŭtomata reĝimo

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
eo: valoro por la kampo '%s' havas misformitan linion '%.*s'

en: value for '%s' field not allowed in this context
eo: valoro por la kampo '%s' ne estas permesata en tiu ĉi kunteksto

en: value for '%s' has line starting with non-space '%c'
eo: valoro por '%s' havas linion komencantan per ne-spaco '%c'

en: verification on package %s failed!
eo: kontrolado je pako %s malsukcesis!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
eo: kontrolado je pako %s malsukcesis; sed ni instalas eĉ tiel, laŭ via peto

[ctx: version]
en: <none>
eo: <nenio>

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
eo: versio %.250s de %.250s jam estas instalita, ni preterpasas

en: version number does not start with digit
eo: versi-numero ne komenciĝas per cifero

en: version string has embedded spaces
eo: versi-ĉeno havas enigitajn spacojn

en: version string is empty
eo: versi-ĉeno estas malplena

en: versioned Provides
eo: 'Provides' kun versio

en: wait for subprocess %s failed
eo: atendo je subprocezo %s malsukcesis

en: warning
eo: averto

en: while reading %s: %s
eo: dum legado de %s: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
eo: dum forigo de %.250s, la dosierujo '%.250s' ne malplenis, do ĝi restis

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
eo: dum forigo de %.250s, maleblis forigi la dosierujon '%.250s': %s - ĉu la dosierujo povus esti munt-punkto?

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
eo: Ni ne retroigos %.250s de %.250s al %.250s, ni preterpasas

en: word in 'Priority' field
eo: vorto en kampo 'Priority'

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
eo: jes, ni malakomodos %s (rompita de %s)

en: yes, will remove %s in favour of %s
eo: jes, ni forigos %s favore al %s

en: yes/no in boolean field
eo: jes/ne en bulea kampo

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
eo: vi ne havas permeson por malŝlosi la stato-datumbazon de dpkg

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
eo: vi devas indiki pakojn per iliaj propraj nomoj, ne per citado de la nomoj de la dosieroj en kiuj ili venas
