wget 1.12-pre6 - en to be translation catalogue (250 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
be: 
        Файл ужо цалкам атрыманы; рабіць нічога ня трэба.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
be: 
    %*s[ абмінаем %sK ]

en: 
    %s received, redirecting output to %s.
be: 
    %s атрымана; перанакірванне вываду ў %s.

en: 
    %s received.
be: 
    %s атрымана.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
be: 
    Першастваральнік - Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
be: 
    Збой загаду REST; пачынаем усё нанова.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
be:        --certificate=FILE       файл кліенцкага пасведчання.

en:        --ignore-case             ignore case when matching files/directories.
be:        --ignore-case             ігнараваць рэгістар у назвах файлаў/дырэкторыяў.

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
be:        --ignore-length         ігнараваць загаловак «Content-Length».

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
be:        --limit-rate=RATE         абмежаваць хуткасць запампоўкі ўзроўнем RATE.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
be:        --no-dns-cache            адключыць кэш вынікаў DNS пошуку.

en:        --no-iri                  turn off IRI support.
be:        --no-iri                  адключыць падтрымку IRI.

en:        --private-key=FILE       private key file.
be:        --private-key=FILE       файл сакрэтнага ключа.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
be:        --progress=TYPE           выбар выгляду дыяграмы прагрэсу.

en:        --spider                  don't download anything.
be:        --spider                  не запампоўваць усё.

en:    in
be:    у

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
be:   -4,  --inet4-only              далучацца толькі да IPv4 адрасоў.

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
be:   -6,  --inet6-only              далучацца толькі да IPv6 адрасоў.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
be:   -F,  --force-html          лічыць уваходны файл за HTML.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
be:   -O,  --output-document=FILE    запісвае дакумент у FILE.

en:   -S,  --server-response         print server response.
be:   -S,  --server-response         друкаваць адказ сэрвера.

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
be:   -V,  --version           адлюстроўвае версію Wget.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
be:   -a,  --append-output=FILE  дадаць паведамленні ў FILE.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
be:   -b,  --background        фонавая праца пасля запуску.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
be:   -c,  --continue                працяг запампоўкі часткова-атрыманага файла.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
be:   -e,  --execute=COMMAND   выконвае загад у стылі ".wgetrc".

en:   -h,  --help              print this help.
be:   -h,  --help              друкую гэтую даведку.

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
be:   -nd, --no-directories           не ствараць дырэкторыі.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
be:   -np, --no-parent                 не ўваходзіць у бацькоўскую дырэкторыю.

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
be:   -o,  --output-file=FILE    запісваць паведамленні ў FILE.

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
be:   -t,  --tries=NUMBER            задае колькасць спроб NUMBER (0 - неабмежавана).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
be:   -v,  --verbose             быць шматслоўным (прадвызначана).

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
be:   -x,  --force-directories        прымусіць ствараць дырэкторыі.

en:   Self-signed certificate encountered.
be:   Напаткана самападпісанае пасведчанне.

en:   eta %s
be:   ~ %s

en:  (%s bytes)
be:  (%s байтаў)

en:  (unauthoritative)
be:  (неаўтарытэтны)

en:  [following]
be:  [крочым]

en: %d redirections exceeded.
be: перавышэньне колькасьці перанакіраваньняў (%d).

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
be: %s (%s) - %s захаваны [%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
be: %s (%s) - %s захаваны [%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
be: %s (%s) - злучэньне закрыта на байце %s.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
be: %s (%s) - далучэнне для даных: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
be: %s (%s) - памылка чытаньня на байце %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
be: %s (%s) - памылка чытаньня на байце %s/%s (%s).

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
be: %s (%s) - запісаны ў stdout %s[%s/%s]

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
be: %s (%s) - запісаны ў stdout %s[%s]

en: %s ERROR %d: %s.
be: %s ПАМЫЛКА %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
be: %s зварот дасланы, чакаецца адказ...

en: %s: %s, closing control connection.
be: %s: %s; закрыццё кіруючага далучэння.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
be: %s: %s: немагчыма размеркаваць %ld байтаў; памяць вычэрпаная.

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
be: %s: %s: немагчыма размеркаваць дастаткова памяці; памяць вычэрпаная.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
be: %s: %s: Нядзейснае булева значэнне %s; выкарыстоўвайце «on» ці «off».

en: %s: %s: Invalid byte value %s
be: %s: %s: Нядзейснае значэнне байта %s

en: %s: %s: Invalid header %s.
be: %s: %s: Нядзейсны загаловак %s.

en: %s: %s: Invalid number %s.
be: %s: %s: Нядзейсны нумар %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
be: %s: %s: Нядзейсны тып прагрэсбару %s.

en: %s: %s: Invalid time period %s
be: %s: %s: Нядзейсны адрэзак часу %s

en: %s: %s: Invalid value %s.
be: %s: %s: Нядзейснае значэнне %s.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
be: %s: %s:%d: невядомы токен "%s"

en: %s: %s; disabling logging.
be: %s: %s; запіс храналогіі адключаны.

en: %s: Cannot read %s (%s).
be: %s: Немагчыма прачытаць %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
be: %s: немагчыма разьвязаць незавершаную спасылку %s.

en: %s: Error in %s at line %d.
be: %s: Памылка ў %s, радок %d.

en: %s: Invalid --execute command %s
be: %s: Нядзейсны загад --execute %s

en: %s: Invalid URL %s: %s
be: %s: нерэчаісны URL %s: %s

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
be: %s: Сінтаксічаня памылка ў %s, радок %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
be: %s: невядомы загад %s у %s; радок %d.

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
be: %s: WGETRC спасылаецца на %s, але ён(яна) адсутнічае.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
be: %s: УВАГА! Сістэмны і карыстальніцкі wgetrc спасылаюцца на %s.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%ld bytes), aborting.
be: %s: aprintf: тэкставы буфер завялікі (%ld байтаў); аварыйнае завяршэнне.

en: %s: cannot stat %s: %s
be: %s: немагчыма выканаць stat %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
be: %s: пашкоджаны адбітак часу.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
be: %s: недапушчальная опцыя -- "-n%c"

en: %s: missing URL
be: %s: прапушчаны URL

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
be: %s: немагчыма вызначыць bind-адрас %s; bind адключаны.

en: %s: unable to resolve host address %s
be: %s: немагчыма вызначыць назву вузла %s

en: %s: unknown/unsupported file type.
be: %s: тып файла не падтрымліваецца або невядомы.

en: '
be: »

en: (no description)
be: (апісаньне адсутнічае)

en: (try:%2d)
be: (спроба: %2d)

en: , %s (%s) remaining
be: , %s (%s) засталося

en: , %s remaining
be: , %s засталося

en: ==> CWD not needed.
be: ==> CWD непатрэбнае.

en: ==> CWD not required.
be: ==> CWD непатрэбны.

en: Already have correct symlink %s -> %s
be: Ужо маецца правільная спасылка %s -> %s

en: Authorization failed.
be: Збой аўтарызаваньня.

en: Bad port number
be: Кепскі нумар порта

en: Bind error (%s).
be: Памылка bind (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
be: Немагчыма адначасова быць шматслоўным і маўклівым.

en: Cannot back up %s as %s: %s
be: Немагчыма зрабіць запасную копію %s як %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
be: Немагчыма пераўтварыць спасылкі ў %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
be: Немагчыма ініцыялізаваць PASV-перадачу.

en: Cannot open %s: %s
be: Немагчыма адкрыць %s: %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
be: Немагчыма адкрыць файл з cookies %s: %s

en: Cannot parse PASV response.
be: Немагчыма зрабіць разбор PASV адказу.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
be: Нельга адначасова выбіраць --ask-password і --password.

en: Cannot write to %s (%s).
be: Немагчыма запісаць у %s (%s).

en: Compile:
be: Кампілятар:

en: Connecting to %s:%d...
be: Далучэньне да %s:%d...

en: Connecting to %s|%s|:%d...
be: Далучэньне да %s[%s]:%d...

en: Continuing in background, pid %d.
be: Праца працягваецца ў тле, pid %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
be: Праца працягнецца ў фоне, pid %lu.

en: Continuing in background.
be: Праца працягнецца ў фоне.

en: Control connection closed.
be: Кантрольнае далучэньне зачынена.

en: Conversion from %s to %s isn't supported
be: Канверсія з %s у %s непадтрымліваецца

en: Converted %d files in %s seconds.
be: Пераўтворана %d файлаў за %s сэк.

en: Converting %s...
be: Пераўтварэнне %s...

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to %s
be: Cookie з %s спрабуе выставіць дамэн у %s

en: Creating symlink %s -> %s
be: Стварэньне спасылкі %s -> %s

en: Data transfer aborted.
be: Абарваная перадача даньняў.

en: Directories:
be: Дырэкторыі:

en: Directory
be: Дырэкторыя

en: Disabling SSL due to encountered errors.
be: SSL адключаны з-за пералічаных памылак.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
be: Квота запампоўкі (%s) перавышана!

en: Download:
be: Запампоўка:

en: ERROR
be: ПАМЫЛКА

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
be: ПАМЫЛКА: перанакіраваньне (%d) без знаходжаньня.

en: Encoding %s isn't valid
be: Кадоўка %s не з'яўляецца дзейснай

en: Error closing %s: %s
be: Памылка закрыцця %s: %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
be: Памылка ў URL паўнамоцнага паслужніка %s: мусіць быць HTTP.

en: Error in server greeting.
be: Памылка ў вітаньні сэрвэра.

en: Error in server response, closing control connection.
be: Памылка ў адказе паслужніка; кантрольнае далучэньне зачынена.

en: Error matching %s against %s: %s
be: Памылка супадзеньня %s супраць %s: %s

en: Error parsing certificate: %s
be: Памылка разбору пасведчання: %s

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
be: Памылка разбору URL паўнамоцнага паслужніка %s: %s.

en: Error writing to %s: %s
be: Памылка запісу ў %s: %s

en: FTP options:
be: Опцыі FTP:

en: Failed reading proxy response: %s
be: Памылка чытаньня адказу проксі: %s.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
be: Немагчыма выдаліць спасылку %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
be: Памылка запісу HTTP зварота: %s.

en: File
be: Файл

en: File %s already there; not retrieving.
be: Файл %s ужо тут; абмінаем.

en: File %s already there; not retrieving.
be: Файл %s ужо тут; абмінаем.

en: File %s exists.
be: Файл %s існуе.

en: File `%s' already there; not retrieving.
be: Файл "%s" ужо тут; абмінаем.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
be[0]: Знойдзена %d зламаная спсылка.
be[1]: Знойдзены %d зламаныя спсылкі.
be[2]: Знойдзена %d зламаных спсылак.

en: Found no broken links.
be: Зламаныя спасылкі ня знойдзены.

en: GNU Wget %s built on %s.
be: GNU Wget %s скампіляваны на %s.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
be: Неінтэрактыўны сеткавы запампоўнік GNU Wget %s.

en: Giving up.
be: Здаемся.

en: HTTP options:
be: Опцыі HTTP:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
be: Опцыі HTTPS (SSL/TLS):

en: HTTPS support not compiled in
be: Падтрымка HTTPS не ўбудаваная

en: IPv6 addresses not supported
be: Адрасы IPv6 не падтрымліваюцца

en: Index of /%s on %s:%d
be: Зьмест /%s на %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
be: Кепскі адрас IPv6

en: Invalid PORT.
be: Кепскі загад PORT.

en: Invalid host name
be: Нядзейсная назва вузла

en: Invalid name of the symlink, skipping.
be: Нерэчаісная назва спасылкі; мінаецца.

en: Invalid user name
be: Нядзейснае ўліковае імя

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
be: Загаловак Last-Modified нерэчаісны -- адбітак часу будзе ігнаравацца.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
be: Загаловак Last-Modified адсутнічае -- адбіткі часу адключаны.

en: Length:
be: Даўжыня:

en: Length: %s
be: Даўжыня: %s

en: Link
be: Лучыва

en: Link:
be: Спасылка:

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
be: Загружаецца robots.txt; калі ласка, не зьвяртайце ўвагі на памылкі.

en: Locale:
be: Лакаль:

en: Location: %s%s
be: Знаходжаньне: %s%s

en: Logged in!
be: Увайшоў!

en: Logging and input file:
be: Храналогія і ўваходныя файлы:

en: Logging in as %s ...
be: Уваходжу як %s ...

en: Login incorrect.
be: Уваход не карэктны.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
be: Лістуйце справаздачы аб памылках і пажаданні на <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
be: Дрэннаскладзены радок стану

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
be: Аргумэнты, абавязкоўвыя для доўгіх опцыяў, абавязковыя й для кароткіх.

en: No URLs found in %s.
be: Ня знойдзены URL у %s.

en: No certificate found
be: Пасведчанне ня знойдзена

en: No data received.
be: Даныя не атрыманы.

en: No error
be: Няма памылак

en: No headers, assuming HTTP/0.9
be: Адсутнічаюць загалоўкі; верагодна, HTTP/0.9

en: No matches on pattern %s.
be: Адсутнічаюць супадзенні з узорам %s.

en: No such directory %s.
be: Адсутнічае дырэкторыя %s.

en: No such file %s.
be: Адсутнічае файл %s.

en: No such file %s.
be: Адсутнічае файл %s.

en: No such file or directory %s.
be: Адсутнічае файл ці дырэкторыя %s.

en: Not sure
be: Ня пэўны

en: Output will be written to %s.
be: Вывад будзе запісаны ў %s.

en: POST data file %s missing: %s
be: Адсутнічае файл %s з POST-данымі: %s

en: Password for user %s:
be: Пароль карыстальіка %s:

en: Password:
be: Пароль:

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
be: Лістуйце справаздачы аб памылках і пытанні на <bug-wget@gnu.org>.

en: Proxy tunneling failed: %s
be: Збой проксі-тунэлю: %s

en: Read error (%s) in headers.
be: Памылка чытаньня (%s) у загалоўках.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
be: Значэньне рэкурсыўнае глыбіні %d большае за найбольшую дазволеную глыбіню %d.

en: Recursive accept/reject:
be: Рэкурсіўныя дазволы/забароны:

en: Recursive download:
be: Рэкурсіўная запампоўка:

en: Rejecting %s.
be: Адхіляем %s.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
be: Аддалены файл не існуе -- зламаная спасылка!!!

en: Remote file exists.
be: Аддалены файл існуе.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
be: Аддалены файл навейшы за мясцовы файл %s -- выцягваем.

en: Remote file is newer, retrieving.
be: Аддалены файл навейшы, загружаю.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
be: Аддалены файл не навейшы за мясцовы файл %s -- абмінаем.

en: Removed %s.
be: Выдалены %s.

en: Removing %s.
be: Выдаленьне %s.

en: Resolving %s...
be: Пошук %s...

en: Retrying.
be: Паўтараем спробу.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
be: Паўторнае выкарыстаньне існуючага далучэньня да %s:%d.

en: Saving to: %s
be: Запіс у %s.

en: Scheme missing
be: Адсутнічае схема

en: Server error, can't determine system type.
be: Памылка сэрвэра, немагчыма вызначыць тып сыстэмы.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
be: Аддалены файл не навейшы за мясцовы %s -- абмінаем.

en: Skipping directory %s.
be: Абмінаем дырэкторыю %s.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
be: Уключаны рэжым павука. Праверка наяўнасьці аддаленага файла.

en: Startup:
be: Запуск:

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
be: Сімвалічныя спасылкі не падтрымліваюцца; абмінаем symlink %s.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
be: Сінтаксічная памылка ў Set-Cookie: %s на пазіцыі %d.

en: Temporary failure in name resolution
be: Часовая памылка ў разьвязваньні назвы

en: The server refuses login.
be: Сэрвэр адмаўляе ва ўваходзе.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
be: Памеры не супадаюць (мясцовы %s) -- выцягваем.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
be: Памеры не супадаюць (мясцовы %s) -- выцягваецца.

en: This version does not have support for IRIs
be: Гэтая версія ня мае падтрымкі IRIs

en: Try `%s --help' for more options.
be: Паспрабуйце "%s --help", каб пабачыць больш опцыяў.

en: Unable to delete %s: %s
be: Немагчыма выдаліць %s: %s

en: Unable to establish SSL connection.
be: Немагчыма ўсталяваць SSL злучэньне.

en: Unhandled errno %d
be: Неапрацаваны код памылкі %d

en: Unknown authentication scheme.
be: Невядомая схема аўтарызаваньня.

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Unknown host
be: Невядомы вузел

en: Unknown system error
be: Невядомая сістэмная памылка

en: Unknown type `%c', closing control connection.
be: Невядомы тып `%c', закрыю кіроўнае злучэньне.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
be: Гэты від сьпіса файлаў не падтрымліваецца, спроба ўжыць разбор Unix-сьпісаў.

en: Unsupported scheme %s
be: Схема %s  не падтрымліваецца

en: Unterminated IPv6 numeric address
be: Незавершаны адрас IPv6

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
be: Выкарыстаньне: %s NETRC [НАЗВА_ВУЗЛА]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
be: Выкарыстанне: %s [OPTION]... [URL]...

en: Using %s as listing tmp file.
be: Выкарыстанне %s у якасьці лістынгу tmp-файла

en: WARNING
be: УВАГА

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
be: Увага! Узоры не падтрымліваюцца ў HTTP.

en: Write failed, closing control connection.
be: Памылка запісу, закрыю кіроўнае злучэньне.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
be: Запіс HTML-ізаваны індэкс у %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
be: Запіс HTML-ізаваны індэкс у %s.

en: `
be: «

en: connected.
be: далучэньне ўсталявана.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
be: немагчыма далучыцца да %s, порт %d: %s

en: done.
be: зроблена.

en: done.
be: зроблена.

en: done.
be: зроблена.

en: failed: %s.
be: збой: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
be: збой: адсутнічае IPv4/IPv6 адрас для вузла.

en: failed: timed out.
be: збой: скончыўся час.

en: idn_decode failed (%d): %s
be: збой idn_decode (%d): %s

en: idn_encode failed (%d): %s
be: збой idn_encode (%d): %s

en: ignored
be: праігнаравана

en: locale_to_utf8: locale is unset
be: locale_to_utf8: лакаль не вызначаная

en: memory exhausted
be: памяць вычэрпаная

en: nothing to do.
be: няма чаго рабіць.

en: time unknown
be: час невядомы

en: unspecified
be: невядома
